Pohlednictvi.cz
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/50598/virtual/www/wp-content/themes/icy/header.php:17) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/ua-searchbots/ua-searchbots.php on line 75

Jaká jsou aktuální omezení kvůli koronaviru?

Česká pošta má zde aktualizovaný seznam zemí, kterých se aktuálně omezení týkají. Jsou to země, do kterých dočasně pozastavili příjem zásilek, tedy i pohlednic. Platí i to, že z těchto zemí je zastaven příjem zásilek, jednoduše řečeno – neprobíhá žádná výměna zásilek. Pokud u země v závorce je „jen balíky“, tak se pohledy (a jiné listovní zásilky) poslat dají.

Doporučujeme proto se zasíláním pohledů do těchto zemí počkat, dokud daná destinace nezmizí ze seznamu.

Zároveň platí, že není možné si vylosovat adresy ze zemí, které jsou zakázané. Informace na stránkách Postcrossingu.com zde.

Zpět na dotazy

Co znamená Prioritní?

Jestliže si zaplatíte prioritní poštovné a nalepíte nálepku, tak bude zásilka odbavována ve skladu přednostně. Často se stává, že je v náklaďáku volné místo i pro zásilky neprioritní a jsou tudíž odesílány spolu s prioritními.

Zpět na dotazy

Kolik stojí poslání pohledu do zahraničí?

Česko Evropa Mimo Evropu
Ekonomicky Prioritně Prioritně Ekonomicky Prioritně
19 Kč (B známka) 26 Kč (A známka) 39 Kč (E známka 39 Kč (E známka) 45 Kč (Z známka)

Zdroj: Česká pošta, platné do 50 g

Jestliže posíláte pohled do Evropy, tak musíte do pravého horního rohu pohledu/obálky nalepit známky v hodnotě 39 Kč. Tato zásilka putuje automaticky prioritně.

Pakliže pohled putuje mimo Evropu, tak máte dvě možnosti – buď pošlete pohled/obálku prioritně za 45 Kč (s nalepenou samolepkou Priority), nebo ne (v tom případě za 39 Kč). Pohled dorazí v obou případech, ve druhém však nejspíš o pár dní později.

V případě zasílání pohledu po ČR máte také 2 možnosti – buď pohled poslat „pomalou poštou“, ekonomicky – 19 Kč nebo B známka. Pokud chcete poslat pohled „rychlou poštou“, prioritně, pak nalepte známky v hodnotě 26 Kč (nebo A známku) a pod známku napište „D+1“.

Zpět na dotazy