Pohlednictvi.cz
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/50598/virtual/www/wp-content/themes/icy/header.php:17) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/ua-searchbots/ua-searchbots.php on line 75

Posílám pohledy pouze do Ruska a Německa. Co s tím?

Výběr zemí, které si losujete, jde do určité míry ovlivnit v nastavení profilu. V levém menu -> Edit -> Profile (https://www.postcrossing.com/edit/profile) mějte nezaškrtnuté okýnko „Check if you prefer to have several postcards traveling to the same country at the same time.“

Když to máte zaškrtnuté, souhlasíte s tím, že chcete mít více pohledů na cestě do stejné země. Je tam však drobná poznámka – když to zaškrtnuté nemáte, není 100% jistota, že na cestě do jedné země bude jen jedna pohlednice. Jelikož se systém snaží být spravedlivý, tak se musí posílat pohledy i do zemí s většími počty aktivních uživatelů, jako např. právě Rusko a Německo.

Zpět na dotazy

Jak poslat pohled na Guam

Jestliže chcete poslat pohled na Guam, tak na to musíte trošku jinak. Při vyplňování adresy napište jako poslední řádek adresy Spojené státy americké (United States of America) a hned na řádek nad tím napsat ZIP Code Guamu a Guam (popř. město).

Zpět na dotazy

Kolik stojí známky?

Stručně se dá říci tohle: Po celém světě posílejte za 35 Kč.

Rozdíl je poté v prioritním posílání. Jestliže nalepíte známky v hodnotě 35 Kč na pohled směřující kamkoliv do Evropy, tak se bude posílat automaticky jako prioritní. Jestliže však chcete posílat prioritně i mimo Evropu, tak musíte nalepit známky v hodnotě 41 Kč. Těch 6 Kč je příplatek za leteckou/prioritní přepravu, někteří uživatelé u nás však mají zkušenosti s tím, že to nemá vliv. Můžete zkusit a uvidíte.

I pohledy se po světě za 35 Kč posílají letecky, ale neprioritně – čekají na své místo v letadle.

Na pohlednici můžete také nalepit písmenkové známky. Ty se můžou libovolně v patřičných hodnotách kombinovat s klasickými známkami (s nominální číselnou hodnotou).

Zpět na dotazy

Jak psát správně adresy?

Pomůcka je zde: UPU.int.

Na této stránce se vám po vybrání státu zobrazí zásady psaní adres pro danou zemi. Seznam anglických názvů států naleznete třeba na Wikipedii. Adresa nemusí být napsaná přesně řádek po řádku, jak ji dostanete vylosovanou, doporučujeme však se snažit být co nejpečlivější a psát to co nejčitelněji. Na webu České pošty se můžete taky dozvědět více informací.

Zpět na dotazy

Co znamená ID pohlednice?

Je to tzv. identifikační kód pohlednice a umožňuje identifikaci pohlednice v systému. Je to nezbytná část každé odeslané pohlednice, jelikož ji může díky tomuto kódu příjemce do systému zaregistrovat a dát vám vědět, že dorazila.

Tento kód se skládá ze dvou částí: dvou písmen (jméno země, kam je pohlednice zaslána) a identifikační číslo. Toto ID dostanete, jakmile si vylosujete adresu.

Zpět na dotazy