Putovní výstava poštovních známek Adolfa Borna

Výlet do Českých Budějovic v pátek 7. března měl pro mě a mého přítele jasný cíl – navštívit putovní výstavu poštovních známek Adolfa Borna na místní hlavní poště.  Expozice s názvem Výstava Adolfa Borna, aneb Jak vzniká poštovní známka započala své putování 3. 2. 2014 ve Valašském Meziříčí a jejími pořadateli jsou Era a Poštovní spořitelna.

20140307_13001gfdg7

I když jsme v to nedoufali, bylo velmi snadné ji najít – stačilo vejít do prostorů budovy pošty kde nás hned po pravé straně vítaly prosklené tabule a menší vitrína uprostřed. Postupně jsme si prohlédli fotografie zachycující A. Borna při práci v jeho dílně, originální litografie z jeho volné tvorby, méně či více známé známky a obálky prvního dne vydání s příležitostnými tématickými razítky. Detailní ukázka vzniku poštovní známky, včetně ryteckých a tiskových desek a barevných zkoušek byla pomyslnou třešničku na dortu. 🙂

20140307_125904

Naše záliba ve sbírání známek nás zavedla na prodejnu doplňkového sortimentu pošty, kde jsou k zakoupení i známky. Čekalo nás tam milé překvapení v podobě příležitostného razítka vyrobeného k 130 letům poštovního bankovnictví. Nechali jsme orazit pár pohlednic, které můžete zanedlouho vyhrát v naší loterii. 🙂 Kdo nebude mít štěstí, stále má možnost ho získat, a to buď na poště v Českých Budějovicích a nebo v Jablonci nad Nisou.

2011406

Pokud jsem vás nalákala, můžete výstavu zdarma navštívit do středy 19. 3. na již zmíněné hlavní poště v Českých Budějovicích (Senovážné nám. 240/1), od 21. 3. do 3. 4. na poště v Jablonci nad Nisou (Liberecká 32/2) a v prostorech budovy Era svět Praha (Jungmannovo náměstí 767) od 8. 4. do 31. 5., kde výstava vyvrcholí.

Od návštěvníků čekáme brzy ohlasy, co je nejvíce zaujalo. 😉

Zdroj obrázku razítka:

http://filatelie.ceskaposta.cz/cz/filatelie/razitka/130-let-postovniho-bankovnictvi-id42627/

Další články: