Pohlednicové zajímavosti #1

Fanoušci postcrossingu s námi nyní možná budou souhlasit – každý z nás občas tápe, čím ještě zaplnit místo na pohlednici, nebo si adresát přeje, abyste mu napsali nějakou zajímavost. Proto jsme se rozhodli, že občas přidáme na náš blog pár zajímavostí k pohledům/známkám, které můžete zakoupit přímo v tomto e-shopu. 🙂

https://www.pohlednice-tap.cz/zbozi/pohlednice-citrony/

V 18. století byl vyčíslen život jednoho námořníka v Británii na 50 citrónů, protože toto množství mu dokáže zachovat zdraví či dokonce zachránit život.

In the 18th century, the life of one sailor in Britain was estimated at 50 lemons, because this amount can keep him healthy or even save his life.


https://www.pohlednice-tap.cz/zbozi/pohlednice-nase-cesko-zeme-plna-kras/

Hrady a zámky navštívilo v červenci 2020 přes milion lidí – to je nejvíce za tři roky. Zajímavostí také je, že v červencové návštěvnosti po mnoha letech předstihla zámek v Českém Krumlově (64 000 návštěvníků) Hluboká nad Vltavou (67 900 návštěvníků).

Castles and chateaux were visited by over a million people in July 2020 – it is the largest number of visitors in three years. It is also interesting that in July, after many years, the Hluboká nad Vltavou (67,900 visitors) surpassed the chateau in Český Krumlov (64,000 visitors).


https://www.pohlednice-tap.cz/zbozi/postovni-znamka-umelecka-dila-na-znamkach–max-svabinsky–2013/

Na portrétu je vyobrazena první manželka Maxe Švabinského – Ela Švabinská. Jedná se o olejomalbu, kterou Švabinský namaloval v Kozlově jako první velký obraz.

The portrait depicts Max Švabinský’s first wife – Ela Švabinská. This is an oil painting that Švabinský painted in Kozlov as the first large painting.


Doufáme, že se vám zajímavosti líbily a těšíte se na další! ????

Další články: