Můžu vytvořit společný účet?

Ano. Vyjádření přímo z úst Postcrossingu:

The choice is yours if you have separate accounts or a joint account

 

Děkujeme za zaslání tipu Vladimírovi Medunovi 🙂

 

Zjistím nějak, že si mne někdo vylosoval?

To, že vám někdo pohled poslal, zjistíte až v momentě, kdy vám pohled přijde. Jestliže máte odeslaných (=zaregistrovaných) pohlednic více než přijatých, tak je více než pravděpodobné, že pohled už míří k vám.

Čtěte také maily s Hurray a všimněte si, že se občas vyskytuje dole text „Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!“.

Jak je to se skenováním pohlednic?

Jakmile odešlete pohled, tak k němu můžete hned přidat naskenovaný obrázek. V „Menu -> Travelling postcards“ je u každé pohlednice vpravo zelený křížek. Pomocí něj se dostanete do okna s nahráním naskenované pohlednice.

Jakmile budete pohled nahrávat, nezapomeňte na to, že nahrávání může trvat trochu déle. Naskenovaná přední strana pohlednice nesmí být větší než 16MB a nesmí na ní být ukázána adresa.

Jakmile příjemce tvůj pohled zaregistruje, tak ty již nahrávat pohled nemůžeš, může to však udělat příjemce, a tak se s ním často stačí jen domluvit 😉

Jak přidám pohled do oblíbených/favorites?

Stačí u vámi oblíbeného pohledu kliknout na „srdíčko – ♥“. Na tuto stránku se můžete dostat tehdy, když na „Postcard Wall“ kliknete na ID pohlednice, nebo vám někdo tento odkaz může i poslat.

favorites

Moje pohlednice se stala Favorites – co to znamená?

Neznamená to nic jiného, než že si ho „uložil“ do své galerie do Favourites, kterou můžete najít na svém profilu (Postcard wall). Důvodů, proč si je tam lidé ukládají, je vícero – někdo proto, aby dal ostatním najevo, jaké pohlednice se jim líbí, druzí třeba proto, aby tímto způsobem poděkovali za krásnou přijatou pohlednici.