Holiday Card Project 2013

I letos vyhlašuje deviantART projekt, kde jeho účastníci posílají pohlednice k Vánocům do nemocnic po celém světě. V minulých letech bylo posláno přes 5000 pohlednic z 50 různých zemí a do projektu se zapojilo přes 1000 lidí.

V tomto článku chci to nejdůležitější shrnout a poskytnout v českém jazyce. Jestli vás projekt zaujal a chcete se dozvědět více, čtěte dál.

Hlavní myšlenka projektu je jednoduchá – udělejte něco hezkého pro ostatní. Navíc každý, kdo tak udělá a má účet na deviantART, dostane na měsíc prémiový účet.

Některé často kladené dotazy:

Kdo pohlednice obdrží?

Pohlednice směřují nejenom do USA, ale i do jiných zemí. Některé z nich doručí sami účastníci projektu do místních nemocnic, některé doručí nemocniční personál. Pohlednice neposíláte jednotlivým lidem, nýbrž do centra deviantART, kde pohlednice následně rozešlou a rozdělí mezi pacienty.

Co bych měl na pohlednici napsat?

Napište, co uznáte za vhodné, jenom nezapomínejte na jedno – příjemci pohlednic budou mít různé nemoci a zranění, věk a pohlaví, je proto důležité být pozitivní a povzbuzující. Některé z doporučených frází:

  • Best wishes.
  • Thinking of you.
  • Have a nice day.

Vyvarujte se ale frázím jako „Get well soon“ nebo „Hope you’re feeling better“, vůči některým pacientům by to nemuselo být ohleduplné. Doporučujeme také napsat „Happy Holidays“ – pohlednice budou doručeny v období svátků.

Můžu vyrobit vlastní pohlednici?

Samozřejmě, že ano. Ohledně pohlednic nejsou stanoveny žádné podmínky, vše závisí pouze na vás. Malujte, kreslete, vybarvujte…

Můžu poslat pohlednici z obchodu?

Rozhodně ano.

Kolik stojí poštovné?

Pro Česko – 25 Kč pozemní cestou, 30 Kč prioritní (nebo známka Z). Nemusíte se bát 25 korunové známky.

Můžu poslat více než jednu pohlednici?

Neváhejte. Můžete také dát více pohlednic do jedné obálky, abyste ušetřili na poštovném. Mějte ale na paměti, že kvalita je lepší než kvantita.

Můžu sdílet pohlednice na deviantART?

Jedním z našich cílů je umožnit vám sdílení vašich pohlednic s celým světem. Jakmile budete hotovi s tvorbou pohlednice, přejděte do Community Projects > Holidays > 2013 > Holiday Card Project a tam pohlednici nahrajte. Na stránce Project’s category si můžete prohlížet výtvory ostatních.

Budou pacienti vědět, kdo jim kartu poslal?

Jediný způsob, jak tohle zajistit, je podepsat se přímo na pohlednici. Můžete také uvést svoji emailovou schránku/adresu deviantART účtu a doufat v odpověď. Jestliže pohlednici podepsat nechcete, tak nemusíte.

Můžou se projektu účastnit lidé mimo deviantART?

Každopádně. Projekt přijímá pohlednice ze všech koutů světa a nedělá mezi odesílateli rozdíly. Do projektu se také můžou zapojit školy, církve a další organizace.

Co z toho budu mít?

Myšlenkou celého projektu je přinést trochu radosti těm, kteří ji v nemocnici potřebují. Pacienti a jejich rodiny si toho upřímně váží.

Navíc po úspěšném skončení projektu dostanou všichni účastníci zaregistrovaní na deviantART měsíční prémiový účet. Abyste toho dosáhli, tak prosím napište svoji deviantART přezdívku na kousek papíru a vložte ho do obálky odděleně od pohlednic. Odměny budou rozdány nejpozději do 31. ledna 2014.

Jaká je lhůta pro Holiday Card Project?

Všechny pohlednice by měly být doručeny 16. prosince 2013, proto prosím posílejte s předstihem.

Kam mám pohlednice posílat?

Všechny pohlednice odesílejte na následující adresu:

deviantART, Inc.
Holiday Card Project
7095 Hollywood Blvd., #788
Hollywood, CA 90028
U.S.A.

Pravidla a podmínky

Limit je jeden prémiový účet na jednoho účastníka. DeviantART může odmítnout prémiový účet udělit v případě nečitelného uživatelského jména na papíře.

Sdílejte projekt i dál!

Nejlepší způsob, jak vyjádřit podporu projektu, je sdílení přes internet. Nezapomeňte o něm také říct ve škole, v práci nebo svým známým. Čím více lidí se bude účastnit, tím více radosti bude rozdáno.

Můžete si také tuto ikonku vložit na své webové stránky:

HTML kód:

<a href=“http://heidi.deviantart.com/art/Holiday-Card-Project-Stamp-103037948″><img src=“http://s.deviantart.com/misc/news/holidaycardproject/holidaycardproject.gif“/></a>

Obrázek: http://www.da-files.com/creative/marketing/holiday_card_project_2012/hcp_head_1.png

Zdroj: http://madizzlee.deviantart.com/journal/Holiday-Card-Project-2013-412206609

Fórum: http://forum.postcrossing.cz/viewtopic.php?f=19&t=306

Další články:

    Nenalezeny podobné příspěvky

Tags:

Comments

  1. Autor: Lorelai