Velký úspěch českých známek ve světě!

Známky z českých luhů a krajů opět zabodovaly i na mezinárodní scéně mezi náležitou konkurencí. Mluvíme zde o filatelistické soutěži NEXO FIL AWARDS TO “THE BEST STAMPS OF THE WORLD” 2013, kde byly známky z různých koutů světa předmětem hodnocení v 10 kategoriích.

Jednou ze soutěžních kategorií byla Nejkrásnější známka roku 2013, kterou vyhrála známka z Velké Británie, následovanou známkami z Chile a Polska. Kochejte se s námi!

Nejkrásnější známky roku 2013 z Madridu - zleva Velká Británie, Chile a Polsko

Nejkrásnější známky roku 2013 z Madridu – zleva Velká Británie, Chile a Polsko.

Vyhlašování nejkrásnějších známek probíhalo ve Španělsku v madridském sále Královské mincovny, a to dokonce pod záštitou španělského krále. Tyto známky vybírala odborná komise složená porůznu z lidí, kteří mají ve světě filatelii jméno – od předsedů národních filatelistických svazů až po šéfy jednotlivých známkových tvoreb národních pošt. Vyhlašování proběhlo 31. října 2014.

Teď už k úspěchu českých, potažmo slovenských známek.

Výsledková listina se zvýrazněnou Českou republikou a Slovenskem.

Výsledková listina se zvýrazněným umístěním České republiky a Slovenska.

V kategorii č. 4 – Inovativní přístup ke známkové tvorbě – se mezi finalisty plným právem ocitnul sešitek se známkami Franz Kafka, kterému připadlo úžasné druhé místo! Tímto gratulujeme Marině Richterové, která má tento známkový sešitek na svědomí. Na webu České televize si můžete o této známce přečíst více.

Franz Kafka – 2. místo v kategorii Inovativní přístup ke známkové tvorbě.

Je nám milou povinností prozradit vítěze kategorie 10A – Nejkrásnější známkový aršík na světě roku 2013 – kterým je společný česko-slovensko-vatikánsko-bulharský aršík vydaný u příležitosti jubilea Cyrila a Metoděje. Gratulace posíláme všem, kteří se na tvorbě tohoto aršíku podíleli (autor prof. Dušan Kállay a rytec Miloš Ondráček), jelikož je zde pochvala opravdu na místě. Jen tak dál!

Aršík vydaný u příležitosti jubilea Cyrila a Metoděje.

V soutěži bylo ještě několik českých a slovenských známek, které se bohužel mezi nejlepší 3 nedostaly v žádné kategorii, tak je vám alespoň ukážeme všechny pohromadě:

znamky_prehled

Pokud se chcete podívat i na ostatní soutěžní exempláře, tak tady je odkaz na oficiální zprávu z Madridu, kde je toho k vidění mnohem víc: http://www.fiaf-filatelia.com/ANO2014/exhibit/nexo_awards_2014.html.

Pro postcrossery je určitě zajímavé i to, že soutěžila postcrossingová známka z Finska, o které jsme vás zde na blogu už informovali 😉

Tak co, jak jste s výsledky spokojení?

Další články:

Tags:

Comments

  1. Autor: Jirka

    • Autor: Karlinho