Pohledy-tap.cz

Kde nakoupit

Kamenné obchody

Níže je orientační seznam míst, kde můžete pohlednice zakoupit.

  • Pošta: kromě známek lze zakoupit i pohlednice, výběr je hodně proměnlivý a záleží na velikosti dané pošty – vedle klasických pohledů s tamním městem je možné narazit i na nějaké lepší, takže ji určitě zkuste navštívit.
  • Papírnictví: většina papírnictví prodává pohlednice a některé z nich i další příslušenství, jejich výběr závisí samozřejmě na velikosti a charakteru daného obchodu.
  • Knihkupectví: tady je šance na zakoupení pohledu sice menší, ale o to více vás může případný nález krásných pohlednic zaskočit.
  • Památky: pro pohlednici vašeho oblíbeného hradu či zámku je obvykle nejlepší zajít do tamního obchodu se suvenýry a nějaký pohled si vybrat.
  • Antikvariáty: při procházení těchto specializovaných obchodů můžete být velmi příjemně překvapeni. Nikdy totiž nevíte, jakou pohlednici si odnesete domů. Spousta z nich je sice v neposílatelném stavu, ale i tak stojí za koupi.
  • Infocentra: nachází se v každém větším městě, můžete zde nalézt jak pohledy daného města, tak i jiné, často se jedná třeba o místní speciality či pamětihodnosti.
  • Levné knihy: v každém větším městě je prodejna a v nich jsou mj. pohlednice, cena příjemná a výběr obvykle větší, lze zakoupit pohlednice i s obálkou.
  • Seznam poboček České pošty: Informace o poštách.

Jestliže nevíte, kde se nějaká prodejna pohlednic v okolí nachází, nebo se chcete o nějakou takovou podělit, tak se nezapomeňte podívat na naše fórum.


Internetové obchody

Na internetu se dá koupit ledacos, pohlednice a jejich příslušenství nejsou výjimkou, často však narazíte na různá omezení, jako třeba prodej od určitého počtu odebíraných pohlednic či vysoké poštovné. Existují také společnosti, které vám vytisknou pohlednici podle zaslaných materiálů. Je ale třeba být obezřetný a dívat se na podmínky nákupu a nejlépe si o daném obchodě zjistit bližší informace, třeba u nás na fóru, kde se nachází spousta důležitých informací nejen o internetových obchodech.