První pohled

Věříme, že po přečtení tohoto návodu budete schopni odeslat váš první pohled. Předpokládejme, že jste se úspěšně zaregistrovali, přihlásili a upravili profil. Co dál?


Losování adresy

Ze všeho nejdříve si musíte vylosovat adresu. Po kliknutí na Send postcard se vám zobrazí stránka, která obsahuje tyto informace:

 • kolik pohledů vám cestuje a kolik jich můžete poslat – limit začíná na 5 a s počtem odeslaných pohlednic se zvyšuje,
 • shrnutí toho, s čím souhlasíte, jestliže si vyžádáte adresu – přečetli jste si Pokyny pro komunitu? Víš co psát? Máš nějaké otázky? Mrkni na Často kladené dotazy.

Jestliže je vše bez problémů, tak můžete zaškrtnout okýnko I’ve read the notes above a vylosovat si vaši první adresu. Informace o nově vylosované adrese vám přijdou také na email.

losovani_adresy

Příjemce pohledu

Po kliknutí na tlačítko Request address se vám objeví stránka s profilem příjemce. Tato stránka má 3 důležité části:

 • ID: toto ID musíte vždy napsat na pohlednici! Nebojte se ho napsat i dvakrát a co nejčitelněji, usnadníte tím registraci pohledu do systému.
 • Profil: těmito informacemi se vám příjemce představuje, můžete podle toho vybrat pohlednici, kterou chce, ale nemusíte, určitě bude rád za každou pohlednici, která mu od vás dojde. Zkontrolujte, jestli uživatel nevyžaduje odeslání pohledu v obálce kvůli poště, hledejte něco jako Please, send your postcards in envelope.
 • Adresa: tady už je samotná adresa, kterou můžete na pohlednici buď ručně napsat, nebo vytisknout. Nevíte, jak psát adresy? Podívejte se sem.

Tyto informace vám dojdou také na email, který jste zadali v registraci.


Jak vyplnit pohlednici?

Získali jste adresu, koupili pohlednici a chcete ji poslat. Postupujte následovně:

 1. Napište adresu: nezapomeňte na čitelnost, v případě složitější adresy si ji můžete napsat někam vedle na papír nanečisto. Při psaní si dávejte pozor na správnost a čitelnost a často kontrolujte.
 2. Přidejte ID: na dvě místa na pohlednici napište ID pohlednice, kterou jste si vylosovali. Snažte se psát co nejčitelněji a dát si pozor na podobné a zaměnitelné číslice a písmena.
 3. Nalepte známky: jsou tři možnosti:
  1. nakoupit si známky předem a pak už jenom nalepit tu správnou kombinaci známek;
  2. koupit pohlednici s předtištěnou známkou, a jestliže je hodnota nižší, než má, tak známky dolepit;
  3. zajít s vyplněným pohledem na poštu a tam se zeptat na přepážce, paní vám určitě poradí.
 4. Napište vzkaz: v žádném případě neposílejte prázdný pohled, pokud si to příjemce nevyžádá na profilu, což ale není tak časté. Jestliže nevíte co, můžete se podívat naše fórum, kde o tom diskutujeme.
 5. Vše zkontrolujte: je adresa správná a čitelná? A co ID? Nalepili jste známky ve správné hodnotě? Přidali jste taky nějaký vzkaz?

Jestliže jste všechno prošli, tak si můžete vylosovat další pohlednici, a také je na čase hodit vaši první pohlednici s radostí do schránky a čekat na jeho registraci, po níž vám brzo dorazí vaše první obdržená pohlednice.