Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::end_el(&$output, $item, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/plugins/arconix-faq/includes/metabox/init.php on line 746
Často kladené dotazy - Postcrossing.cz
Pohledy-tap.cz
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php:0) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/ua-searchbots/ua-searchbots.php on line 75

Často kladené dotazy

Tip: pro rychlejší vyhledávání použijte zkratku Ctrl+F.

Tyto dotazy a odpovědi jsou sbírkou střípků z různých koutů internetů, z diskusí na Facebooku, z vašich mailů a z příspěvků na fóru

Jestliže tam odpověď není, nebo je odpověď pro vás nedostačující, tak nám můžete poslat zprávu, napsat do komentářů nebo dát vědět na fórum. Některé z těchto dotazů jsou přeložené z anglického FAQ, kde můžete najít takovýchto dotazů víc.

Nejčastější dotazy

Pořád posílám jen do Německa a Ruska, co s tím?

Stačí v nastavení svého Postcrossing účtu (v levém menu -> Edit -> Profile – https://www.postcrossing.com/edit/profile) mít nezaškrtnuté okýnko „Check if you prefer to have several postcards traveling to the same country at the same time.“ To sice nezaručí, že do Německa a Ruska posílat nebudete, pouze to většinou zajistí, aby poměr zemí byl více různorodý.

odkaz na dotaz
Kolik stojí poslání pohledu do zahraničí?
Česko Evropa Mimo Evropu
Ekonomicky Prioritně Prioritně Ekonomicky Prioritně
19 Kč (B známka) 26 Kč (A známka) 39 Kč (E známka 39 Kč (E známka) 45 Kč (Z známka)

Zdroj: Česká pošta, platné do 50 g

Jestliže posíláte pohled do Evropy, tak musíte do pravého horního rohu pohledu/obálky nalepit známky v hodnotě 39 Kč. Tato zásilka putuje automaticky prioritně.

Pakliže pohled putuje mimo Evropu, tak máte dvě možnosti – buď pošlete pohled/obálku prioritně za 45 Kč (s nalepenou samolepkou Priority), nebo ne (v tom případě za 39 Kč). Pohled dorazí v obou případech, ve druhém však nejspíš o pár dní později.

V případě zasílání pohledu po ČR máte také 2 možnosti – buď pohled poslat „pomalou poštou“, ekonomicky – 19 Kč nebo B známka. Pokud chcete poslat pohled „rychlou poštou“, prioritně, pak nalepte známky v hodnotě 26 Kč (nebo A známku) a pod známku napište „D+1“.

odkaz na dotaz
Co znamená Prioritní?

Jestliže si zaplatíte prioritní poštovné a nalepíte nálepku, tak bude zásilka odbavována ve skladu přednostně. Často se stává, že je v náklaďáku volné místo i pro zásilky neprioritní a jsou tudíž odesílány spolu s prioritními.

odkaz na dotaz
Kde najdu ceník České pošty?
Co se vleze do zásilky do 50 g?
Co jsou to STS?

Odpověď naleznete v příspěvku na Facebooku a na blogu.

odkaz na dotaz
Zprávy, které chodí na mailu jsou jen na mailu nebo i někde na PC?

Zprávy bohužel nechodí nikam jinam, než na mail.

odkaz na dotaz
Dá se někde zobrazit přehled mých pohlednic, které jsou „favourites“?

Jediný takový přehled je ve vaší galerii (Menu -> Postcards wall -> záložka Popular).

odkaz na dotaz
Jaká jsou aktuální omezení kvůli koronaviru?

Česká pošta má zde aktualizovaný seznam zemí, kterých se aktuálně omezení týkají. Jsou to země, do kterých dočasně pozastavili příjem zásilek, tedy i pohlednic. Platí i to, že z těchto zemí je zastaven příjem zásilek, jednoduše řečeno – neprobíhá žádná výměna zásilek. Pokud u země v závorce je „jen balíky“, tak se pohledy (a jiné listovní zásilky) poslat dají.

Doporučujeme proto se zasíláním pohledů do těchto zemí počkat, dokud daná destinace nezmizí ze seznamu.

Zároveň platí, že není možné si vylosovat adresy ze zemí, které jsou zakázané. Informace na stránkách Postcrossingu.com zde.

odkaz na dotaz

O Postcrossingu

Co je to Postcrossing

Cílem Postcrossingu je propojení světa pomocí skutečné pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa. Vždy platí to, že jakmile pošlete jednu pohlednici, tak minimálně jednu obdržíte.

odkaz na dotaz
Je Postcrossing zadarmo?

Ano, Postcrossing.com zadarmo byl a je.
Za registraci na Postcrossing.com nic neplatíte, to stejné se týká i registrace na oficiálním fóru. Nebavíme se zde samozřejmě o známkách, pohledech a obálkách apod., ty už zadarmo většinou nejsou. Postcrossingu však můžete dobrovolně darovat.  Odměnou za to vám bude odznak  na 1 rok.

odkaz na dotaz
Kdo je to Postcrossing Ambassador?

Je to tzv. velvyslanec Postcrossingu. Uživatelé tento titul získali např. díky:

 • napsání článku o Postcrossingu do novin nebo časopisu,
 • zapojení Postcrossingu do výuky a podpoře této činnosti mezi studenty,
 • tvorbě a distribuce plakátů.

Hlavní podmínkou je šířit informace o Postcrossingu, konkrétní podoba této činnosti je pouze na vás. Jestliže si myslíte, že si tento titul zasloužíte, napište oficiální podpoře Postcrossingu zde.

odkaz na dotaz
Proč není stránka Postcrossing.com česky?

Postcrossing je globální projekt a angličtinu si zvolil kvůli celosvětové rozšířenosti. Respektujte to. Kdyby byla stránka přeložená do cizích jazyků, tak noví uživatelé mohou psát všechny pohledy ve svém rodném jazyce a vznikal by zmatek. Proto vznikají komunitní stránky jako tyto. Jedním z našich úkolů je pomoci nováčkům.

odkaz na dotaz

Posílání pohlednic

Co když pohled cestuje moc dlouho? Co to je Expired postcard?

Pohlednice, která je na cestě déle než 60 dní, se v systému označuje jako Expired (česky prošlá). Jakmile se pohled takto označí, tak si můžete losovat novou adresu.

Většina pohlednic do 60 dnů dorazí. Občas se však stane, že z nějakého důvodu pohlednice na místo určení nedojde. Po 60 dnech cestování, kdy se pohlednice označí jako Expired, lze stále pohlednici do jednoho roku od vylosování adresy zaregistrovat. To znamená, že ačkoliv je pohled Expired, tak ji lze stále do jednoho roku zaregistrovat. Po překročení této hranice o 1 den, tedy po jednom roce, se Expired pohlednice úplně vymaže ze systému a pohlednice už nemůže být zaregistrována.

Pohlednice, které jsou Expired, můžeš vidět na stránce Sent postcards.

Jestliže pohled cestuje moc dlouho a už to vypadá, že bude Expired, můžeš zkusit příjemce zkontaktovat – je možné, že pohled zaregistrovat zapomněl a takové připomenutí může věc vyřešit. Vždy se však může stát, že se během cestování pohled ztratí, s tím se musí počítat. V tom případě můžeš, ale nemusíš poslat pohled druhý.

A jak někoho zkontaktovat? Na profilu toho, komu pohled posíláš, klikněte na Send … a message a ve slušnosti mu napiš zprávu s dotazem na tvoji pohlednici. Při psaní zprávy ale buď opatrný – oficiálně bys kontaktovat danou osobu dle Pokynů neměl, doporučujeme příjemce kontaktovat vždy tehdy, až je pohled Expired.

odkaz na dotaz
Co znamená ID pohlednice?

Je to tzv. identifikační kód pohlednice a umožňuje identifikaci pohlednice v systému. Je to nezbytná část každé odeslané pohlednice, jelikož ji může díky tomuto kódu příjemce do systému zaregistrovat a dát vám vědět, že dorazila.

Tento kód se skládá ze dvou částí: dvou písmen (jméno země, kam je pohlednice zaslána) a identifikační číslo. Toto ID dostanete, jakmile si vylosujete adresu.

odkaz na dotaz
Jak poslat pohled na Guam

Jestliže chcete poslat pohled na Guam, tak na to musíte trošku jinak. Při vyplňování adresy napište jako poslední řádek adresy Spojené státy americké (United States of America) a hned na řádek nad tím napsat ZIP Code Guamu a Guam (popř. město).

odkaz na dotaz
Jak psát správně adresy?

Pomůcka je zde: UPU.int.

Na této stránce se vám po vybrání státu zobrazí zásady psaní adres pro danou zemi. Seznam anglických názvů států naleznete třeba na Wikipedii. Adresa nemusí být napsaná přesně řádek po řádku, jak ji dostanete vylosovanou, doporučujeme však se snažit být co nejpečlivější a psát to co nejčitelněji. Na webu České pošty se můžete taky dozvědět více informací.

odkaz na dotaz
Jak si vyžádám adresu pohledu?

Po přihlášení kliknete v levém menu na Send a postcard.

odkaz na dotaz
Kam přesně se má napsat ID?

ID můžete napsat úplně kamkoliv na pohled. Důležité je hlavně to, aby bylo dobře čitelné. Není také na škodu ho napsat na pohled dvakrát.

odkaz na dotaz
Musím označovat pohledy jako „na cestě“?

Ne, nic takového dělat nemusíte. Jakmile si vylosujete adresu a dostanete ID, tak je již pohlednice „na cestě“ a vy byste ji měl v průběhu pár dní odeslat.

odkaz na dotaz
Může se stát, že pohled nedorazí?

Ano, stát se to samozřejmě může, cesta pohlednic a dopisů je náročná. Většinou to bývá každý 50. pohled, není to však pravidlo.

odkaz na dotaz
Platí známka na přední straně pohlednice Cartes Maxima?
Posílám pohledy pouze do Ruska a Německa. Co s tím?

Výběr zemí, které si losujete, jde do určité míry ovlivnit v nastavení profilu. V levém menu -> Edit -> Profile (https://www.postcrossing.com/edit/profile) mějte nezaškrtnuté okýnko „Check if you prefer to have several postcards traveling to the same country at the same time.“

Když to máte zaškrtnuté, souhlasíte s tím, že chcete mít více pohledů na cestě do stejné země. Je tam však drobná poznámka – když to zaškrtnuté nemáte, není 100% jistota, že na cestě do jedné země bude jen jedna pohlednice. Jelikož se systém snaží být spravedlivý, tak se musí posílat pohledy i do zemí s většími počty aktivních uživatelů, jako např. právě Rusko a Německo.

odkaz na dotaz

Dostávání pohlednic

Co když nepřečtu ID?

Může se stát, že se ID na pohlednici nenachází nebo ho nemůžete přečíst. V tom případě použijte vyhledávání ID na oficiálních stránkách zde. Za zkoušku také stojí zkusit zadávat místo těch čísel, která se nedají přečíst, čísla, která jsou jim velmi podobná. Jestliže to nejde, tak klikněte v registraci pohlednice na search the Postcard ID a tam vyplňte co nejvíce údajů o pohlednici.

Poté se vám většinou do jednoho dne od podání žádosti někdo z oficiální podpory ozve a napíše vám další instrukce.

odkaz na dotaz
Co když nerozumím textu na pohledu

Čas od času se stane, že z různých důvodů neumíte správně přeložit text na pohlednici, ale přepsat ho do elektronické podoby či vyfotit ho vám už problém nedělá. Kvůli těmto případům je na fóru vytvořena kategorie Jazyky, kde si najdete téma s vaším jazykem (případně ho vytvoříte) a poté v něm popište co nejpodrobněji svoji situaci.

odkaz na dotaz
Musím zaslat pohled na oplátku?

Ne, nemusíte. Nikde není pravidlo, že pohled musíte poslat tomu, od koho jste pohled dostali. Vždy si losujete náhodné adresy.

Jestliže jste se však rozhodnete pohled odeslat, je to jen a pouze na vás. Občas odesílatel na pohled napíše i svoji adresu. To však neznamená, že mu pohled musíte nutně poslat.

odkaz na dotaz

Používání Postcrossingu

Jak je to se skenováním pohlednic?

Jakmile odešlete pohled, tak k němu můžete hned přidat naskenovaný obrázek. V „Menu -> Travelling postcards“ je u každé pohlednice vpravo zelený křížek. Pomocí něj se dostanete do okna s nahráním naskenované pohlednice.

Jakmile budete pohled nahrávat, nezapomeňte na to, že nahrávání může trvat trochu déle. Naskenovaná přední strana pohlednice nesmí být větší než 16MB a nesmí na ní být ukázána adresa.

Jakmile příjemce tvůj pohled zaregistruje, tak ty již nahrávat pohled nemůžeš, může to však udělat příjemce, a tak se s ním často stačí jen domluvit 😉

odkaz na dotaz
Jak přidám pohled do oblíbených/favorites?

Stačí u vámi oblíbeného pohledu kliknout na „srdíčko – ♥“. Na tuto stránku se můžete dostat tehdy, když na „Postcard Wall“ kliknete na ID pohlednice, nebo vám někdo tento odkaz může i poslat.

favorites

odkaz na dotaz
Jak udělám mapu zemí?

Využít můžete několik možností:

Psali jsme o tom také článek na blog – Jak vytvořit mapu chybějících zemí.

odkaz na dotaz
Kde a jak nahraji profilovou fotku

Velmi jednoduše – po přihlášení klikněte na tento odkaz: http://www.postcrossing.com/edit/avatar. Nejmenší rozměr profilové fotky je 140×140.

odkaz na dotaz
Moje pohlednice se stala Favorites – co to znamená?

Neznamená to nic jiného, než že si ho „uložil“ do své galerie do Favourites, kterou můžete najít na svém profilu (Postcard wall). Důvodů, proč si je tam lidé ukládají, je vícero – někdo proto, aby dal ostatním najevo, jaké pohlednice se jim líbí, druzí třeba proto, aby tímto způsobem poděkovali za krásnou přijatou pohlednici.

odkaz na dotaz
Můžu vytvořit společný účet?

Ano. Vyjádření přímo z úst Postcrossingu:

The choice is yours if you have separate accounts or a joint account

 

Děkujeme za zaslání tipu Vladimírovi Medunovi :)

 

odkaz na dotaz
Můžu zrušit svůj účet?

Postcrossing můžete kdykoli přestat používat a pokud chcete, účet zrušíte zde .

odkaz na dotaz
Zjistím nějak, že si mne někdo vylosoval?

To, že vám někdo pohled poslal, zjistíte až v momentě, kdy vám pohled přijde. Jestliže máte odeslaných (=zaregistrovaných) pohlednic více než přijatých, tak je více než pravděpodobné, že pohled už míří k vám.

Čtěte také maily s Hurray a všimněte si, že se občas vyskytuje dole text „Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!“.

odkaz na dotaz

Ostatní otázky

Co je jsou to Direct swaps?

Jedná se o výměnu pohlednic mimo projekt Postcrossing, tj. že se domluvíte přímo s konkrétní osobou na výměně určitých pohlednic.

Veškeré informace o swapování jsou shrnuty v článku Direct swap.

odkaz na dotaz
Je vždy poměr 1:1 odeslaných a přijatých pohlednic?

Poměru 1:1 se dosáhne málokdy, většinou se však to číslo tomu přibližuje. Situace, kterou popisuješ, nastává většinou tehdy, když se daný uživatel rozhodne přepnout status na „Inactive“. Obvykle se to používá třeba v případě dovolené, občas je to však použito proto, že daný uživatel chce jenom posílat, a nikoliv dostávat.

Důvody jsou různé, nejčastěji to ale lidé dělají proto, že chtějí dostat spoustu pohlednic najednou, jelikož se systém Postcrossingu snaží rozdíl vždy dorovnat.

odkaz na dotaz
Kde najdu dokument „Kdo co sbírá“?

Dokument naleznete na této adrese: http://1drv.ms/1H4j03x.

odkaz na dotaz
Kde seženu pohledy

Na tuhle otázku je u nás na stránkách připraven článek Kde nakoupit a nachází se tam také odkaz na fórum, kde se dozvíte i spoustu jiných, užitečných informací.

odkaz na dotaz
Musím se řídit preferencemi na profilu?

Ne, nemusíte. Preference/wishlist nejsou pro nikoho závazné, nýbrž pouze inspirativní.

odkaz na dotaz
Ona je česká postcrossingová známka?

Ano, je. Bližší informace se můžete dozvědět u nás na blogu, nebo na blogu expo-netu.

odkaz na dotaz

Stále vám zde něco chybí? Napište nám dotaz, komentář nebo na fóru.

Ano, děkuji - počet lidí, kteří poděkovali za článek: 36
Loading...

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

182 komentářů

 1. Dobry den,

  vylosovala jsem si adresu a poslala pohled… mam ho nekam zaregistrovat nebo se zaregistruje sam od sebe, uz tim, ze jsem si nekoho vylosovala?
  Zaregistuju si nejak i ty, ktere jsem obdrzela nebo se to dela samo automaticky?

  Lenka

 2. Chtěla jsem se zeptat jestli nejde změnit kam budu posílat pohledy,protože mi už po několikátý vyšlo Rusko a Německo a to pořád za sebou a já jsem z toho hrozně moc smutná protože bych chtěla psát i do jiných zemích,děkuji pokud je na to nějaké řešení?
  PS.to se určuje podle polohy?

  • Dobrý den, obávám se, že není možné zvolit si do jakých zemí budete posílat pohledy, protože na principu náhody je tento projekt založen. To, že jste si již poněkolikáté vylosovala Rusko a Německo je z důvodu, že německá a ruská komunita je v projektu nejsilněji zastoupena. Myslím, že jediným řešením je trpělivost! Určitě se vám již brzy povede vylosovat i někoho jiného! :-)

  • Kristýnko, psala jste adresu do Ruska normálně latinkou? Azbuku neumím a nevím, zda to ruští pošťáci přečtou a doručí, když to nebude v Azbuce..

 3. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mám někam hlásit, že pohled, který jsem do USA poslala před více než měsíci nedošel. Je možný, že se ztratil, ale napadlo mě, že by nějak kontaktovali adresáta, jestli to jen nezapomněl zaregistrovat. Děkuji :)

  • Dobrý den,

   hlásit to nikam nemusíte. Faktem, sic smutným, je, že se občas nějaký pohled může opravdu ztratit.

   Na druhou stranu se může taky stát to, že jej daný opravdu zapomene zaregistrovat. Kontaktováním toho druhého minimálně po dvou měsících čekání nic nezkazíte. Někdy ho dokonce i zaregistruje ze slušnosti, i když nedošel.

   Každopádně se ho nejdříve slušně zeptejte a počkejte alespoň ty dva měsíce, dejte tomu ještě chvíli šanci 😉

   Ozvěte se, jak to dopadlo!

 4. Dobrý den,když jsem posílala pohled na zadanou adresu,měl adresát na svém profilu napsáno,co by si přál na pohledu mít.Kam si to mám zadat já a jak zjistím,že mi někdo také poslal pohled?

  • Dobrý den,

   svůj profil si vyplníte na stránce https://www.postcrossing.com/edit/profile. Mějte na mysli, že seznam přání, „wishlist“, není závazný 😉

   To, že vám někdo pohled poslal, zjistíte až v momentě, kdy vám pohled přijde. Jestliže máte odeslaných (=zaregistrovaných) pohlednic více než přijatých, tak je více než pravděpodobné, že pohled už míří k vám.

   Čtěte také maily s Hurray a všimněte si, že se občas vyskytuje dole text „Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!“. To je pak tutovka :)

 5. Zdravím,
  chtěla bych se zeptat, zda se nějak dozvím, že si mě někdo vylosoval nebo jestli mi zničehonic přijde pohled do schránky.
  Děkuji
  Anet

  • Taky zdravím,

   opíšu předchozí odpověď na velmi podobný dotaz:

   To, že vám někdo pohled poslal, zjistíte až v momentě, kdy vám pohled přijde. Jestliže máte odeslaných (=zaregistrovaných) pohlednic více než přijatých, tak je více než pravděpodobné, že pohled už míří k vám.

   Čtěte také maily s Hurray a všimněte si, že se občas vyskytuje dole text „Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!“. To je pak tutovka :)

   Takže ano, přijde vám zničehonic pohled do schránky.

   S pozdravem
   Karel Hladiš

 6. Zdravím!
  Je někde seznam všech zemí, které jsou v Postcrossingu? Abych věděla jakou zemi mohu doma očekávat. 😀 + Seženu si například známku do Číny a nalepím na obálku s adresou a se vším všudy a na poště mi to nějak orazítkují? Nebo prostě to hodím do boxu a čekám kdy to adresátovi dojde?
  Děkuji,
  El

  • Taktéž zdravím :-)

   Seznam zemí je dostupný zde: https://www.postcrossing.com/explore/countries

   Postup odeslání pohledu či obálky je vždy stejný – nalepíte známku požadované hodnoty a poté pohled/obálku buď hodíte do schránky, nebo donesete na přepážku.

   Rozdíl je v tom, že pohledy donesené na přepážku razítkují pošťačky kulatým razítkem, zatímco pohledy vhozené do schránky jsou orazítkovány strojem a často i vytiskne oranžový čárový kód.

   Je na vás, jakým způsobem pohled odešlete, není to však nic složitého :)

   S pozdravem

   Karel Hladiš

   • Coby pošťačka musím dát věci na pravou míru,i pohledy ze schránek se mohou razit kulatým razítkem,u přepážky zase třeba strojem,záleží na technickém vybavení příslušné pošty a monentální situaci…

    • Děkujeme za upřesnění. Řídil jsem se vlastními zkušenostmi nasbíranými u přepážek. :) Teď ale potřebuji uklidnit přítelkyni postcrosserku, že podáním na přepážce se jí na pohledu neobjeví oranžový čárový kód pro třídičku. 😀 Každopádně Happy Postcrossing! :)

 7. Dobrý den,
  jsem na postcrossingu zaregistrovaná více než 3 měsíce a žádný pohled mi ještě nepřišel, mám tudíž silné podezření, že se někde ztratil. Je možné kontaktovat někoho, kdo má o zasílání přehled? Pokud se tak stalo, tak bych ráda, aby se moje adresa uvolnila a měla jsem šanci ještě někdy nějaký pohled dostat 😀
  Díky za odpověď! :)

  • Dobrý den,

   určitě je možné s touto situací něco dělat, snad moje odpověď pomůže. :) Nejdříve chci připomenout, že pravidla Postcrossingu se snaží být fér ke všem uživatelům, a tak za jeden doručený pohled dostane odesílatel jeden do svojí schránky. Ovšem je možné, že někdy již první pohlednice putuje z nějaké daleké země, a proto jí to tak trvá – v tom případě se většinou vyplatí být trpělivý. :) Zda je k vám nějaký pohled na cestě se můžete zeptat na podpoře Postcrossingu zde: https://www.postcrossing.com/contact . Je určitě dobré uvést, že je to již dlouhá doba co žádný pohled nedorazil. Pokud již vaše adresa nejde do losování, tak bude zase zařazena až po 60-ti dnech, kdy vylosovaný pohled, který k vám míří, není registrovaný a spadne tak do expired. Ještě mě napadlo, že se můžete i bez ptaní na podpoře přesvědčit jestli je už nějaký pohled na cestě, a to tak, že se podíváte do emailu s předmětem „Hurray! Your postcard CZ-…… to …… arrived!“, který přijde vždy po registraci vámi odeslané pohlednice a tam by měla na konci být věta: „Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!“

   Snad je to alespoň trochu srozumitelné. :)

   S pozdravem

   Karel Hladiš

 8. Dobrý den,
  Jak je to prosím s tím skenováním pohlednic? Mam naskenovat já, když to posílám nebo příjemce, když to registruje? a kde se to nahrává?
  děkuju moc!

  • Dobrý den,

   jakmile odešlete pohled, tak k němu můžete hned přidat naskenovaný obrázek. V „Menu -> Travelling postcards“ je u každé pohlednice vpravo zelený křížek. Pomocí něj se dostanete do okna s nahráním naskenované pohlednice.

   Jakmile příjemce tvůj pohled zaregistruje, tak ty již nahrávat pohled nemůžeš, může to však udělat příjemce, a tak se s ním často stačí jen domluvit 😉

 9. Zdravím!
  Mám takový problém. Přišla mi pohlednice, jejíž ID je totožné s ID pohlednice, kterou jsem zaregistroval před měsícem, tudíž mi nejde ten pohled s identickou ID zaregistrovat. Proto se chci zeptat, jak postupovat.
  Díky.

 10. Dobrý den, chci se zaregistrovat, ale nejde mi to pořád mi to píše csrf token: This session has expired. Please refresh and try again. A nechápu proč díky

  • Dobrý den,

   nevím, kde přesně je chyba, zkusil bych se však zaregistrovat buď za 20 minut, na jiném prohlížeči, nebo to zkusit zítra, uvidíte. Jestliže to stále nepůjde, napište mi zprávu pomocí kontaktního formuláře zde na webu.

   Karel

   • Dobrý den, tak už se to podařilo. Vybralo mi to příjemce, ale omylem jsem z toho vyjela a nevím jak se vrátit aby věděla adresu, děkuji

 11. Dobrý den, tak jsem se úspěšně zaregistrovala, dostala adresu na odeslání pohledu a teď musím čekat na poslaný pohled, nebo můžu posílat další pohledy? Je nějaké omezení v počtu najednou poslaných pohledů? Nebo mi to dá další adresu až po zaregistrování ID příjemcem pohledu?
  Děkuji

 12. Dobrý den, jsem nováček a proto bych se chtěla poradit, obracím se na Vás s prosbou jestli si počet odeslaných pohlednic mohu určit sama. Třeba když budu chtít poslat jen 4 měsíčně (na oplátku mi 4 dorazí), je to možné? Pokud jsem to dobře pochopila tak se zaregistruji jako uživatel a někoho si vylosuji a oděšlu mu pohlednici. Když mu dorazí tak on ji zaregistuje, že dorazila a tím pádem se já dostávám do losování a také mi od někoho dojde pohled a já ho také zaregistruji. No a když budu chcít poslat znovu tak si mám zase někoho vylosovat nebo už to systém udělá sám a já tak budu muset za měsíc poslat třeba 10 pohlednic? Mnohokrát děkuji za odpověd a přeji příjemný zbytek dne Monika

  • Dobrý den,

   nikdy vás nic nebude nutit poslat pohlednice. To ovlivňujete pouze vy tím, že si adresy vylosujete. Můžete si vylosovat např. 2, odeslat pohledy, půl roku neposílat, a poté jich odeslat třeba 10. Je to vždy na vás.

   Karel

   • Mnohokrát děkuji za odpověd ;-). Chtěla bych ještě poprosit o radu jestli je lepší zasílat pohledy v obálce nebo klasicky? Děkuji M.

    • Určitě bez obálky, pokud o to příjemce vyloženě nežádá – to se stává v případě, že má obálky vyloženě rád, nebo ví, že mají necitlivou třídičku dopisů na poště :)

     Karel

  • Dobrý den,

   „udělat“ to jde pouze tak, že pošlete pohledy, ty někdo zaregistruje, a až poté bude vaše adresa zařazena do slosování… Urychlit to jde jenom tím, že se pošle co nejvíce pohledů, ať je větší šance, že se některý z nich zaregistruje hodně brzo 😉

   A nebojte se, pohledy určitě přijdou.

 13. Dobry den,
  mam dotaz kam presne muzu zadat text v kterem napisu jake uprednostnuji pohlednice. Kdyz jsem si vylosoval adresu, tak se mi to s adresou kam poslat ukazalo. V edit profil to nemuzu najit, krom textu kde zadavam zaliby a info o me. Je to snad ono?
  Dekuji za odpoved.

  • Dobrý den,

   nachází se to v Edit -> Profile, sekce About you. Jen upozorňuji – ten seznam není pro nikoho závazný, slouží to pouze jako občasná inspirace 😉

 14. Dobrý den, poslala jsem již pohledy, dva už jsou zaregistrované, a psaly mi k nim zprávu (přišlo mi to mailem), kde tu zprávu prosím najdu díky.

 15. Dobrý den, poslala jsem prví dva pohledy. Jeden už mi paní zaregistrovala, ten druhý ale zaregistrovaný není a už je to dýl jak 13 dní. Co s tím? Mám ten pohled se stejným kódem poslat znovu, nebo to nechat a bude jako nedoručený?

  • Dobrý den,

   hodně záleží na tom kam ten druhý pohled putoval… Ale občas se stane, že i do Německa mu trvá dorazit déle než by se dalo očekávat, a tak je dobré počkat minimálně těch 20 dní, ale stále to neznamená, že po té době určitě dorazí… Postcrossing.com určil dobu 60 dní a pak si lze losovat další pohlednici, i když ta cestující stále nedorazila. Celkem má jedno unikátní ID, které se píše na pohlednici, cca 365 dní na to aby bylo patřičným uživatelem zaregistrováno a pokud se tak nestane, tak ze systému úplně zmizí. Občas se při diskuzi s dalšími uživateli dozvím, že po těch 60 dnech buď posílají pohled nový a nebo píší tomu komu měl dorazit (zda ho např. nezapomněl registrovat) soukromou zprávu, ale poté již přijde o překvapení, které mu může třeba hned druhý den dorazit… Dobré je také si hlídat profily toho komu pohled putuje, protože občas se stane, že už se dál Postcrossingu nevěnuje a ani došlé pohlednice neregistruje, a tak alespoň člověk ví s čím může počítat. Je to sice škoda, ale i toto se v Postcrossingu stává. Držím moc palce ať brzy dorazí! :)

 16. co napsat na pohled? zjistí dotyčná osoba co ji posílám pohled moji adresu? jak to tedy funguje? děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den,

   na pohled můžete psát vše, co vás napadne, jen by to mělo být anglicky, a nesmíte zapomenout napsat ID pohledu. Inspiraci jistě naleznete zde na stránkách, blogu, nebo fóru. Osoba, které pohled posíláte, nezjistí vaši adresu, pokud ji nezašlete přes zprávy.

 17. Dobrý den,

  prosím o vysvětlení.
  Jak je možné, že někteří členové mají více přijatých pohledů než odeslaných? Myslela jsem, že za jeden odeslaný pohled, který příjemce zaregistruje,si může někdo vylosovat moji adresu..

  děkuji a přeji krásný den

  • Také Vám přeji dobrý den. :)

   Systém losování bohužel nemůže zaručit vyrovnané počty přijatých a odeslaných pohlednic – myslím si, že hlavním důvodem jsou velmi aktivní uživatelé – když je zaregistrována nějaká jejich z mnoha odeslaných pohlednic, tak mohou losovat další, ale kdyby se systém držel striktně pravidla 1 pohled za 1, tak by tito velmi aktivní uživatelé museli čekat až na ně dojde řada s další adresou i velmi dlouhou dobu. A když se takto sejde při losování více aktivních uživatelů a uvolní se jedna adresa zrovna ve chvíli kdy losují, tak se může stát, že bude přidělena všem těmto aktivním uživatelům, a pak má ten, kdo spadl do losování, více přijatých než odeslaných pohlednic. Tedy v případě, že nezačne více posílat a nevyrovná tento rozdíl. :)

 18. Dobrý den,
  mám otázku. Pokud pošlu pohled do dané země, musí mí nutně na oplátku přijít pohled opět z té dané země od náhodně vybraného člověka nebo může být má adresa přidělena i v jiné zemi? Pokud pošlu třeba do Franci, může mi pak přijít třeba z Německa nebo zase jen z Francie?

  • Dobrý den. :)

   Kouzlo Postcrossingu je právě v tom, že nikdy nevíte odkud další pohlednice přijde. Můžete si ale nastavit ve vašem profilu, že nechcete dostávat pohlednice ze země, kde žijete a pak aby vám systém při losování více adres najednou nepřiděloval jeden a ten samý stát (např. Rusko je hodně aktivní zemí, a tak padá do losování celkem často) – platí to pouze při losování více adres ihned za sebou, ale bohužel u této možnosti píšou, že se může stát, že při jednom losování dostanete stejné země. Vše lze nastavit po přihlášení zde: https://www.postcrossing.com/edit/profile

 19. Pingback: Postcrossing - Vítejte ve světě pohlednic! | Blog UNET

 20. Stalo se mi, že pohlednice, kterou jsem odeslal se na zdi příjemce ukázala naskenovaná.
  Dnes jsem dostal pohlednici a chtěl bych jo taky zviditelnit, jak na to ?
  Při registraci jsem tu možnost nenašel.. :(
  Petr

  • Dobrý den,

   po přihlášení najdete v menu položku Received postcards – po kliknutí na ní se vám objeví seznam obdržených pohlednic a na pravé straně každého řádku (co řádek to jedna obdržená pohlednice – nalevo je uvedené její ID) je buď ikonka naznačující, že obrázek je již nahraný a nebo zelený kruh s bílým pluskem uvnitř. Když na něj kliknete, tak poté budete moci obrázek, který patří k tomu ID, nahrát. :)

 21. Dobrý den,
  chci se zeptat cca před 35 dni jsem posílala pohled do Číny. Slečna měla divnou a strašně dlouhou adresu, nejspíš bydlí na koleji. Ptám se proto, že mi takhle dlouho žádný pohled necestoval (jsem na postcrossingu zaregistrovaná přes měsíc), docela se obávám, že pohled projde a taky protože slečna už poslala 6 pohledů a žádný pohled nezaregistrovala. Mám slečnu před posledním dnem (60. dnem) kontaktovat, jestli ji náhodou nepřišel?

 22. Dobrý den.
  U pohlednic, které byly označeny jako faforit, je číslo. Např. favorit 1, favorit 5 atd. Nevíte, co ta čísla znamenají? Mohu je nějak ovlivnit? Děkuji za vaši odpověď. Mumajs1

 23. Dobbrý den,
  jak je možné, že jsem obdržela více pohledů než jsem poslala?
  Odeslaných je 6 a přijatých 7.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   sice patří do pravidel Postcrossingu, že za jeden odeslaný a registrovaný pohled vám má přistát do schránky také jeden pohled, ale tato situace občas také nastane… vysvětlením by mohlo být, že se Postcrossingu účastní hodně aktivních uživatelů, kteří si mohou losovat již např. 12 i více adres, a když není uvolněno dostatek adres v době kdy losují, tak se dostane do losování někdo víckrát. Teď vám nezbývá nic jiného než rozdíl dorovnat, což může v případě většího převisu trvat poněkud déle.

   Držím palce ať se vám daří, a to nejen v Postcrossingu!

 24. Lze nějak zjistit poštovní adresu na kterou jsem pohled posílal a již by zaregistrován? Když ho rozkliknu v odeslaných – box s adresou tam již není.

  • Dobrý den,

   adresu lze dohledat ve složce přijatých e-mailů, kam by vám měl přijít po každém losování e-mail s daným ID, adresou a informacemi z profilu uživatele. :)

 25. Dobrý den, chci se zeptat na 2 věci ohledně postcrossingu.
  1. před 22 dny jsem poslala pohled do Nizozemí a ještě nepřišel je mi to divné, protože jsem už do Nizozemí posílala a trvalo to jen 7 dní…
  i druhý pohled do Německa, jde už 15 dní je mi to taky divné, protože do Německa jsem posílala už třikrát a nejdéle to trvalo 8 dní (posílala jsem to před novým rokem). Myslíte, že se pohledy ztratily?
  2.) Mělo by mě přijít 8 pohledů. A každý pohled by jeho autor měl vylosovat jiný den, ale tento týden mi přišlo 7 pohledů, které si uživatelé vylosovali stejný den… (tento den byl přijat jen jeden můj pohled) ..myslíte, že je možné, že mi přijdou pohledy i za zbylé dny? nebo postcrossing to nějak udělal aby mi to přišlo jen za jeden den?

  Děkuji za odpověď, Sabina

  • Dobrý den,

   ohledně prvního bodu – před nějakým časem byla založena tabulka průměrné doby doručení do různých zemí (odkaz na tabulku: http://1drv.ms/1kisfca – pokud se neobjeví seznam zemí tak stačí myší vyjet na začátek stránky a zmáčknout DOMŮ)kde se u Nizozemí objevuje údaj i 34 dnů, tzn., že pohled klidně může ještě dorazit a být zaregistrován.. U Německa je to kolem těch 7-10 dní, ale výjimkou není i více dní. Důvod obávat se je až ve chvíli kdy pohlednice expiruje (což je po 60 dnech od vylosování), ale i pak je stále šance na email s Hurray. 😉 Každopádně držím palce! :)

   K druhému bodu – podle dotazů, které dostávám se zdá, že systém začíná být lehce nevyvážený a již úplně neplatí, že za jeden odeslaný pohled přijde jeden do vaší schránky. Jde hlavně o to, že přibývá uživatelů a kdyby se mělo dodržovat striktně pravidlo jeden pohled za jeden, tak by se na některé dostalo až za dlouhou dobu, a proto systém přiřadí při losování uživatele (možná záměrně toho, který není registrovaný moc dlouho – tím pádem ho naláká na to, že mu přijde hodně pohlednic) více losujícím. Je pak občas těžké dohnat počet přijatých pohlednic, ale většinou nedojde k tak velkému rozdílu.

   Snad jsem to napsal dostatečně srozumitelně. :)

   • Ano, děkuji.
    Všimla jsem si, že u předešlých pohlednic, které jsem odeslala a uživatelé registrovali nebyla tato věta: „Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!“
    byla jen za den, za který jsem dostala 7 pohlednic. Teď už asi žádnou nedostanu, protože mám o 5 pohlednic víc registrovaných než poslaných.

    • Myslím, že ta věta je dobrý ukazatel a asi opravdu bude nejdříve potřeba vyrovnat počet přijatých a odeslaných… každopádně jich není moc, tak snad se to podaří co nejrychleji. :)

 26. Dobrý den, vím, že jazyk pro psaní pohledů je angličtina, ale jelikož se učím ruský jazyk, myslíte, že by bylo možné část vzkazu,poslaného do Ruska, napsat v ruštině ? Děkuji

  • Dobrý den,

   právě jsem si znovu přečetl co k tomuto tématu píší v často kladených dotazech na postcrossing.com. V textu ujišťují, že nelze ze systému, přes který postcrossing.com přiděluje adresy, dostat adresu jinak než losováním. Adresu tedy vidí pouze ti, kteří si vás vylosují a těch není zas tak mnoho. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by měl někdo nějaký problém s bezpečností. Dále uvádějí pár tipů pro zvýšení bezpečnosti – např. zřídit si P.O. Boxu na poště, vyplnit profil pouze nejnutnějším údaji, které daný uživatel nemá problém uvést na internetu a také nepsat na pohled, který odesíláte, svoji zpáteční adresu (občas si někdo nechá vytisknout samolepky s adresou pro případ, že by někdo chtěl zaslat děkovný pohled či souhlasí s častější výměnou pohlednic). Snad je to takto dostačující. :)

  • Dobrý den,

   nahrání obrázku odesílané pohlednice předem je ošetřeno a pokud příjemci nepošlete přímo odkaz na obrázek, tak ho do doby než pohlednici zaregistruje, neuvidí. :)

 27. Dobrý den,
  jsem zaregistrovaná 3 měsíce odeslaných mám 16 pohlednic (doporučených jiným uživatelům) sama jsem obdržela 5 pohlednic. Je možné, že moje adresa není losovana, anebo bude rozdíl ještě dorovnan. Všimla jsem si, že jiní uživatelé mají naopak méně odeslaných a více doporučených pohlednic.

  • Dobrý den,

   pravda je, že k tomuto mockrát nedochází – spíše právě víc pohlednic přijde než uživatel prozatím odeslal. Určitě si nemyslím, že by vaše adresa nešla do losování, spíše k vám putují pohlednice dlouho a nebo ta horší možnost, uživatelé je po vylosování neodeslali a nebo se ztratily… Je smutné, že k tomu dochází, ale i toto k Postcrossingu patří a je potřeba se obrnit trpělivostí. :)

 28. Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na ty známky na pohlednici.Mohu tam dát normální známku z obchodu třeba 3x když to má být 25 kč?Nebo si musím někde sehnat tu známku POSTCROSSING?

  • Dobrý den,

   známky můžete vybrat ze všech platných českých známek (tzn. že jejich hodnota je uvedená s Kč a ne Kčs) a sestavit je do požadované hodnoty. Občas s přítelkyní, když nemůžeme sehnat pohlednici podle požadavků, které má postcrosser na svém profilu, nalepíme alespoň známku s požadovaným motivem – naposledy to byl veterán. :) Důležité je nezapomenout na pohlednici napsat ID, které patří k vylosované adrese, ale jinak můžete pohlednici ozdobit a vybrat známku podle sebe.

  • Dobrý den,

   GF by měla být zkratka pro Greetings from… – jedná se o sérii pohlednic, kdy každá pohlednice z této série představuje nějakou zemi a má na sobě uvedené zajímavé údaje o té dané zemi. Oficiální pohlednice, které lze zakoupit na postallove.com jsou k nahlédnutí zde: https://www.postallove.com/Postcards/Greetings-from a dále pak fanoušci těchto pohlednic tvoří svoje vlastní verze (např. někdo vytvořil i jednu o černé díře), momentálně se mi bohužel nepodařilo najít jejich obrázky.

 29. Dobrý den, psala jsem vám asi před 3 týdny.
  Německo už dorazilo trvalo mu to 18 dní, ale Nizozemí pořád nic už pohled cestuje 42 dní, myslím si že se pohled asi někdy ztratil.
  Myslíte, že bych měla napsat paní, jestli ji náhodou nepřišel a zapomněla ho registrovat, nebo jestli se jí to někdy stalo, že by pohled nepřišel. Děkuji za odpověď, Sabina.

  • Dobrý den,

   určitě se zeptat můžete, ale čekání na zaregistrování k Postcrossingu patří. Pokud ho nezaregistruje ani po 60 dnech, tak spadne do expirovaných a můžete si losovat novou adresu. Pokud bude stále na cestě i po delší době můžete zkusit poslat novou pohlednici, ale má to smysl jen v případě, že to vypadá, že uživatel/ka stále má zájem o Postcrossing a přihlásil/a se alespoň v posledním měsíci…

 30. Dobrý den. Ze 45 pohlednic jsem dostala dvacet z Německa (většina ostatních je z Nizozemí a Ruska). Dostat pohled z jiné země je skoro zázrak. Už mě opravdu nebaví dostávat pohledy pouze od našich sousedů. Neexistuje nějaký způsob, jak dát postcrossingu vědět, že je jejich losování dost zvláštní až děsivé? Chápu, že je hodně postcrossingářů v této zemi, ale snad existují i jiné aktivní země, nebo ne? Pokud to bude pokračovat, asi s postcrossingem skončím, protože mě toto hodně odrazuje a přestává mě bavit vyhazovat peníze za pohledy pouze z Německa. Děkuji za radu s tímto problémem.

  • Dobrý den,

   v tomto případě by možná opravdu nebylo na škodu kontaktovat podporu postcrossing.com, ale nejsem si jistý jak moc dokáží administrátoři stránek losování ovlivnit. Jinak pokud se vám stane, že vám při vašem losování padne víckrát stejná země, tak se podívejte do editace svého profilu, kde odškrtněte políčko u kterého je věta: „Check if you prefer to have several postcards traveling to the same country at the same time.“

   Také se občas provádí takový trik, kterému se říká noční losování – jelikož když máme my noc tak je vzhůru druhá půlka zeměkoule, tak je větší šance vylosovat si raritní zemi, avšak není to spolehlivé, protože losování probíhá nejspíše tak, že když někdo zaregistruje např. váš pohled, tak vaše adresa se dostane do pořadníku, kde čeká na losování… tzn., že můžete zkusit přijatý pohled registrovat v noci (např. o půlnoci) a třeba bude losovat zrovna někdo na odlehlejší straně zeměkoule :)

  • Zdravím, to je asi o náhodě. mě přišly zatím tři pohledy, jsem tu nová.První z USA, druhý Rusko, třetí z Německa:)

  • Dobrý den,

   skenovat nutné není, někdo však chce mít úplnou galerii pohlednic, které mu došly, a to se pak skenování nevyhne… :) Nejdůležitější je zaregistrovat ID a poděkovat za pohled v okénku pro zprávu při registraci ID. 😉

 31. Dobrý den, na Postcrossingu jsem dnes 43 dní, nebyla jsem inactive, nezkoušela žádné fígle na atraktivnější země. :)
  Přesto mám odeslaných (včetně traveling) 7 a došlo mi už 10 pohlednic. Vybaancuje se to časem, nebo mám třeba kontaktovat přímo postcrossing.com? Npeřijde mi to spavedlivé, hlavně, když tam nejsem ani 2 měsíce. :)
  Děkuji za odpoěvěď. :)

  • Dobrý den,

   toto se děje teď opravdu často. Přibylo zřejmě uživatelů, kteří již mohou posílat větší množství pohlednic – jsou postcrosseři, kteří si vylosují i 20 adres naráz, a to se musí nějak vyvážit. Nikdo vám však nemůže slíbit, že se tato situace nebude opakovat a vy tak budete muset vždy vyrovnat počet pohlednic, aby vaše adresa zase šla do losování… Časem by se to ale mělo zlepšit, protože k vám budou pohlednice putovat z různých zemí, a tak jim to bude trvat různě dlouho. :)

  • Dobrý den,

   napsat adresu tam samozřejmě můžete, někdo si dělá i speciální nálepky s adresou – většinou jsou menší než ručně psaná adresa, a tak se tam vejdou, ale je potřeba počítat s tím, že ne vždy ho na oplátku dostanete. Ještě bych rád dodal, že často, když je postcrosser z pohlednice opravdu nadšený, tak si sám vyžádá adresu, ale záleží jen na vás jestli ji na pohled dáte. :)

  • Dobrý den,

   nejdříve je důležité mít obrázek ve správném formátu – doporučuji .png nebo .jpg a pak stačí kliknout na bílé plus v zeleném kolečku u ID ke kterému obrázek patří a poté by se měla objevit stránka, kde se dá obrázek nahrát. Jediný případ, kdy to nejde, je po zaregistrování vaší pohlednice adresátem – obrázek můžete nahrát pouze před tím než ji zaregistruje.

 32. Dobrý den,

  prosím o radu zkušenějších členů komunity.:-)
  Mám vlastně dva dotazy
  1) Členem jsem 5 měsíců. V bilanci přijatých a odeslaných pohlednic mám veliký rozdíl 10 pohlednic, více je přijatých pohlednic (recived card). Musím tedy tento rozdíl vyrovnat a čekat než ostatním dojdou mé pohlednice? A pak si zas vylosuje někdo jiný mou adresu?

  2) Jak už jsme napsala jsem členem krátce. Ale mám již 5 ztracených (vypršených) pohlednic. Ve 3 případech jsem člena kontaktovala. Odpověděli mi jen dva. Pohledy jsme zaslala znovu, ale je to už znovu 60 dní. Mám nějak řešit veliký počet ztracených pohlednic?
  Je mi líto pohledu, vždy se snažím vybírat, tak aby se danému členu líbil. Můžete mi prosím poradit.

  Moc se omlouvám, že jsem se tak rozepsala a děkuji Vám, že podporujete tento projekt a hlavně pomáháte novým členům. Moc si toho vážíme.:-)

  Jana

  • Dobrý den, :)

   pustím se hned do odpovědi na otázky:

   1) Tento velký rozdíl v přijatých pohlednicích se děje v poslední době hodně. Je spousta aktivních členů, kteří si mohou již losovat naráz více adres a když větší množství lidí vylosuje např. svých 15 možných adres, tak si vás pak vylosuje také více lidí, aby se na každého dostalo… Je bohužel nutné pak vyrovnat rozdíl pohlednic – zrovna teď ho vyrovnávala přítelkyně a v Hurray! mailu měla větu, která naznačuje, že vám přijde pohled (Now YOU will receive a postcard from another random member… keep an eye on your mailbox!) až při další zaregistrované pohlednici po té, která dorovnala počet přijatých a odeslaných.

   2) Většinou ta druhá už dojde, ale před pár dny někdo přidával příspěvek do skupiny na FB (https://www.facebook.com/groups/343955139031325/), že mu dorazil myslím do Argentiny pohled naráz s tím, který poslal po něm o nějaký čas později. Pošta je v tomto opravdu nevyzpytatelná… bohužel. Je to určitě škoda, že se toto děje, ale nezbývá než doufat, že adresátům dorazí (třetí už asi nemá smysl posílat…).

   Smysluplné dotazy vítáme – třeba za čas zase někomu pomohou. 😉 Přeji Happy Postcrossing!

 33. Dobrý den, mám dotaz. Zaregistrovala jsem se a vylosovala si pet adres. Pohledy tedy nakoupim, poslu. Ale rada bych byla za radu, jakou znamku mam koupit? Sezenu je na poste podle států, nebo jak to funguje prosím? Např.tam mám Rusko, Japonsko, Usa, Irsko a Nemecko. Pro kazdou zemi je jina cena a znamka? Děkuji. Další můj dotaz je, kdyz pohledy odeslu, co mam delat, mam si je predtim naskenovat nebo ne? Dekuju moc

  • Dobrý den,

   nejdřív musím napsat, že tiše závidím vylosované země – Irsko a Japonsko hned v prvním losování je super! :)

   Známky lze použít pro všechny země úplně jakékoliv, které se prodávají od roku 1993, tzn, že na sobě mají hodnotu s Kč (a ne Kčs), ale musí mít správnou výslednou hodnotu – pokud pohlednice putuje po ČR, tak 13 Kč a pokud do zahraničí tak minimálně 25 Kč. Také platí známky s písmenky – A, E a Z – jen je dobré si pamatovat, které písmenko má jakou momentální hodnotu – A (ČR) = 13 Kč, E (Evropa) = 25 Kč, Z (Zámoří) = 30 Kč. Momentální píšu kvůli tomu, že když dojde ke zdražení, tak tyto písmenkové budou platit za novou cenu.

   Je to však trochu složitější – kromě toho zda se posílá do Evropy nebo do zámoří (např. USA) je potřeba rozlišit i gramáž zásilky a také zda se posílá prioritně (na poště se dají sehnat nálepky s textem „Prioritaire“, které když na pohled nalepíte, tak by měl cestovat letadlem a ne lodí) – klasická pohlednice je kategorie do 50 g a pro tuto gramáž platí i momentální ceny pro A, E, Z známky, a proto se změnou cen je můžete v klidu použít i pak, protože tato cena je pro tu danou gramáž.

   Prioritní zásilka po Evropě stojí 25 Kč (v podstatě je prioritní vždy – po Evropě lepí tuto nálepku pošťačky vždy), jen do zámoří je to jinak a bez této nálepky můžete posílat za 25 Kč a s ní za 30 Kč. Pokud je stále něco nejasné, určitě se ptejte.. věřím, že pro toho, kdo do toho proniká, to nemusí být zrovna snadné.

   Jinak je určitě dobré pohlednici si naskenovat, protože velká část postcrosserů buď obrázek pak vůbec nenahraje a nebo nahraje nějaký nepěkný, tak je to jistota. Ale je také důležité ho nahrát k tomu ID ke kterému ten obrázek patří, protože po zaregistrování pohlednice to může udělat už jen její příjemce. :)

   • Od 1.5.2016 se cena služeb české pošty zdražuje. Známka do Evropy, která nyní stála 25 Kč bude stát 27 Kč a známka do zámoří (priorite), která stála 30 Kč bude nově stát 32 Kč. Platí to sice od 1.5.2016, ale po nějakou dobu (není určeno po jak dlouhou) budou ještě platit známky staré. Takže kdo má možnost, nakupte si staré známky do zásoby, určitě tím něco ušetříte. Více informací najdete na stránkách české pošty. Hezký den.

 34. Dobrý den, už několikrát se mi stalo, že jsem si někoho vylosovala a nepřišel mi e-mail, a když jsem pohled poslala, tak mi ani nepřišel e-mail, že ho ta osoba zaregistrovala. Dá se tedy zjistit, co mi odepsala na pohled ještě někde jinde než na e-mailu? Děkuji za odpověď :)

  • Dobrý den,

   bohužel na webu se zprávy z Hurray! nezobrazují, zřejmě bude potřeba prověřit kde je chyba a udělat opatření aby se toto již nestávalo – pár rad je přímo v často kladených dotazech zde. Držím palce ať je již vše brzy v pořádku! :)

 35. Dobrý den, můžete mi vysvětlil co je to Tag ? Četla jsem vysvětlení tady na stránkách, ale moc se v tom neorientuji. Když pošlu pohlednici tomu koho tzv. Tagnu, dostanu vždy pohlednici od někoho jiného, nebo od toho koho jsem si vybrala? Musím se někde znovu registrovat nebo stačí, že jsem v Postcrossingu ? Předem moc děkuji za vysvětlení. JANA

  • Dobrý den,

   přihlašování na forum.postcrossing.com je bohužel odlišné – registrujete se zde: http://forum.postcrossing.com/member.php?action=reg :)

   K tagům – slovíčko „tag“ znamená vlastně „označit“. Pro dobré pochopení to s vámi projdu od začátku – funguje to tak, že otevřete téma, které vás zaujme – např. Sunset/sunrise tag (Západ/východ slunce, kde je úkolem vybrat a poslat nějakou pohlednici s východem nebo západem slunce :) ), najdete si poslední stránku tohoto fóra a poslední příspěvek tam, kde bude napsáno „tag přezdívka“. Tento poslední příspěvek bude od nějakého uživatele fóra a vy tam napíšete prostě „tag přezdívka toho uživatele fóra“. Je lepší ho pak sama kontaktovat, že jste ho v tom fóru označila. Poslat zprávu lze po rozkliknutí jeho přezdívky, kde se objeví jeho profil a vedle jména bude v závorce text „Poslat zprávu“. Pokud by nebylo ještě něco jasné, tak se určitě ptejte. 😉

 36. Dobrý den, když někomu pošlu přes postcrossing zprávu, jak poznám,že mi odpověděl? nikde tam nemůžu najít messages jako třeba na fb.

  • Dobrý den,

   bohužel přímo na stránkách postcrossing.com soukromé zprávy nenaleznete – chodí totiž pouze přímo do e-mailu. Pokud používáte jako e-mailového klienta seznam.cz, centrum.cz atd. a čekáte nějakou zprávu od uživatele Postcrossingu, tak si určitě zkontrolujte složku „hromadné“ či „spam“. Zaznamenali jsme dokonce, že pokud někdo používá např. e-mail na Seznamu, tak že mu nedošlo ani Hurray. V každém případě je dobré u konkrétního e-mailu určit, že tento odesílatel je bezpečný a maily od něj Vám budou nadále chodit doufejme normálně.

 37. Kde koupím GF cards? Takové ty kartičky s obrázkem a informacemi o určité zemi. Seženu to nějak mimo internet?

  • Dobrý den,

   nejdříve se omlouvám, že odpovídám až nyní. GF pohlednice, pokud vím, nejdou mimo internet sehnat. Leda, že by jste zkusil najít někoho kdo je má z vašeho města/okolí a domluvil si výměnu či odkup těchto pohlednic.

 38. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se někdy odstraní pohlednice ze seznamu traveling, které jsou označeny jako expired.

  • Dobrý den,

   ano, časem opravdu ze seznamu pohledů na cestě zmizí. Stane se tak po cca 365 dnech od vylosování pohlednice.

 39. Ahoj chtěla bych se zeptat co mám dělat když nedorazí ani jedna z pěti pohlednic ????

  Potom bych se chtěla zeptat, když posílám pohled vždy k tomu ráda poslu něco typického pro svoje město nebo zemi potom přeci není problém poslat to v obálce ne ???

  • Ahoj :)

   I toto se bohužel může stát a radit je těžké – někdo pošle podruhé, někdy i potřetí (nejdříve se podívá na profil adresátů, zda jsou vůbec ještě aktivní) a někdo to nechá být. Jinak se s tím bohužel musí počítat a přenést se přes to.

   Dárkové předměty je dobré určitě posílat v obálce, avšak někdo má na svém profilu uvedeno, že pohled v obálce nechce (hlavně kvůli oražení razítkem a známkám, které pak většinou na pohlednici nejsou – jde to ale vyřešit tak, že nalepíš např. 1 Kč známku na pohled a necháš orazit na přepážce (většinou jsou ochotní) a takto připravený pohled dáš do obálky společně s těmi předměty. :)

   Hezký den a Happy Postcrossing!

 40. Dobrý den,
  máte někdo zkušenosti s posíláním pohledů do Číny? Jakou adresu mam psát na pohled? V čínštině, nebo v angličtině? V obálce, nebo bez ní? Předem děkuji za Vaši odpověď.

  • Dobrý den,

   zkušenosti máme – adresu můžete psát anglicky. Pokud si však dáte práci s čínským přepisem (nebo vytisknutím adresy), tak pohled pravděpodobně dorazí rychleji. Pohledy můžete posílat klasicky bez obálky, pokud si ji však sám příjemce vyloženě nežádá ve svém profilu.

  • Ahoj, penpals/pen-friendship je v podstatě něco jako swap (viz http://postcrossing.cz/faq/co-je-jsou-to-direct-swaps/) akorát, že v tomto případě se jedná o více výměn s již ne tak obecným textem – na pohlednici/v dopise si adresát a odesílatel sdělí důvěrnější informace (ale samozřejmě nemusí :) ). Penpaly si lidé hledají v případě, že jim nestačí počet pohlednic, který si mohou losovat nebo už třeba ani losovat nechtějí (např. když mají hodně nedošlých pohlednic nebo se jim nedaří vylosovat si více exotické země a takto si mohou zajistit to co chtějí).

   Zapojit se dá různě – buď oslovit někoho přímo v profilu na postcrossing.com přes soukromou zprávu (tam je potřeba dávat si pozor, zda chce ten člověk swapovat či ne), na oficiálním foru postcrossingu a dalších stránkách, které se dají dobře najít přes Google. :)

 41. Dobrý den,

  můžu se zeptat, zda bude zprovozněn odkaz „průměrná doba doručení“ na těchto stránkách?

  děkuji a přeji hezký den
  Jana

 42. Dobrý den,
  mám problém, mohli byste mi s tím poradit? Před 56 dny jsem posílal pohled do Saúdské Arábie. Pošťačka mi říkala, že to bude travat asi 14 dní. V tu chvíli mě to trochu zarazilo, neboť vždy, když posílám pohled do země, do které jsem ještě nikdy neposílal, se podívám na ostatní členy, kteří posílali z ČR do té dané země. Z ČR do Saúdské Arábie to travlo tak + – 45 dní. Mně už to cestuje 56 dní. Máte někdo zkušenosti s posláním pohledu do Arábie? Myslím si, že adresu, kterou jsem napsal, musí někdo přeložit, neboť v Arábii mají jiné písmo. Děkuji za odpověď.

  Jirka

  • Dobrý den,

   V tomto případě se musím přiznat, že přehled nemám, ale určitě jste to vzal za dobrý konec – myslím s tím porovnáváním… :) Teď už je jen otázka jestli se po cestě někde neztratil, a také určitě může být problém v té jazykové bariéře. Doporučuji se zkusit zeptat ještě ve facebookové skupině zde: https://www.facebook.com/groups/343955139031325/ – určitě se tam najde někdo kdo má více zkušeností. :) Držím palce!

 43. zrovna jsem začal poslíat a mám 5 odeslaných s registrací a 2 přijaté, bohužel jsem si vylosoval tři účty jejichž majitelé se přes 30 dnů nenalogovali, minimálně v jednom případě pohled musel dorazit. To mě štve, chci posílat hodně a tyhle tři to brzdí. asi mi nezbývá nic jiného než čekat.

  • Ještě je možné jim napsat soukromou zprávu – stačí přejít na jejich profil a tam najdete odkaz s ikonou obálky, jen tedy přijdou o překvapení… Jinak místo pro losování další adresy se uvolní po 60 dnech od vylosování a nezaregistrování ID, tak se alespoň nemusí čekat celý rok, který má pohlednice na to, aby dorazila do cílové destinace… Držím palce, ať si nelosujete moc neaktivních uživatelů. :)

 44. Dobrý den, chtěla sem se zeptat,když píšu dopis do Ruska, musí být adresa napsána v azbuce, nebo stačí v normální latince?
  děkuji moc

  • Dobrý den,

   normální latinka by měla stačit – věřím, že i v odlehlejších částech Ruska si s ní pošty umí poradit. Navíc uživatelé, kteří mají adresu uvedenou jak v azbuce, tak i v latince, mají určitě zkušenosti, že obě verze přijdou. :)

  • Dobrý den,

   lepší je bez obálky, pokud o to příjemce vyloženě nežádá – to se stává v případě, že má obálky vyloženě rád, nebo ví, že mají necitlivou třídičku dopisů na poště :)

   Karel

 45. Ahoj,
  rád bych věděl, jak je komunitou vnímáno poslání/obdržení pohlednice ze třetí země (např. ze zahraniční dovolené). Proti pravidlům to asi není, přesto by mě zajímalo, jestli to není vnímáno jako porušení nějakého nepsaného pravidla.
  Díky.

  • Zdravím :) a omlouvám se za opožděnou odpověď.

   Nejvíce bych řekl, že záleží s jakým cílem vylosovaný uživatel Postcrossing provozuje. Když někdo bude sbírat pohlednice např. s koňmi, tak mu až tak nebude záležet na tom z jaké země je pohled odeslaný… a možná bude dokonce trochu zklamaný z turistické pohlednice, protože primárně sbírá koně. :)

   Jinak jsem se díval a proti pravidlům by to být nemělo.

   Prošel jsem i oficiální fórum a tam se docela shodli na tom, že pokud je pohled odeslaný z nějaké ne moc běžné země, tak by měl potěšit, jelikož raritní země se přes Postcrossing hůře získávají.

   Dále je tu možnost změnit si adresu a tím i kód země v ID, pokud se jedná o delší pobyt v dané zemi. Adresa se dá měnit jednou za 60 dní, takže je potřeba na to pamatovat. Navíc je dobré dát si profil na dovolené jako neaktivní, aby člověku nechodily pohlednice, pokud tedy nemá možnost jak došlé pohlednice během/po skončení dovolené zaregistrovat. :)

   Diskuze v angličtině na oficiálním fóru k tomuto tématu: https://forum.postcrossing.com/viewthread.php?tid=102872

 46. Pěkné dopoledne přeji,
  mám dotaz, jestli má někdo podobné zkušenosti s ruskou poštou. Rusky trošku umím, pohledy tam posílám ráda, ale už mě opravdu rozčiluje, že tam cestují tak dlouho – nedej bože, když pohled nedorazí vůbec a druhá strana ani přes emailovou komunikaci nechce pohled zaregistrovat. Dá se proti tomu nějak bojovat? Problém je bohužel jen na ruské straně.

  • Ahoj Elern,

   bojovat se s tím moc – pokud vím – nedá. Jsou 2 možnosti, kde by ses mohla dozvědět více informací – vznést dotaz na Facebook Postcrossing skupině, kde se s tím už někdo možná setkal (https://www.facebook.com/groups/343955139031325/). Druhou možností je kontaktovat některé ruské Postcrossery, ideálně ty nejvíce aktivní, jestli nemají nějaké tipy, jak zvýšit šanci na přijetí.

   Pokud by ses něco dozvěděla, dej nám sem, prosím, vědět :-)

   Hezký den,

   Karel

   • Děkuji za odpověď Karle.
    Pohledy se vždycky posílají dlouho, ale na to už jsem si zvykla. Hlavně že pohled dorazí. Přes mou chabou odesílací kvótu jsem si ale všimla, že pohledy psané azbukou, stačí jenom text, dorazí vždycky. Naopak ty psané angličtinou jsou na tom podstatně hůře 😀
    Když jsem se bavila s jinými dopisovateli, nejen s těmi z postcrossingu, tak pomáhá i rusky napsaná adresa.
    Více zatím nevím. Budu určitě pátrat a zkoušet dále.
    Přeji pěkný den.

  • Zdravím Jakube,

   vždy záleží na tom, jaký je „sběrný přepravný uzel“ (SPU). Tuto informaci najdeš na schránce, kam vhazuješ pohledy. Vsetín je ale hodně zvláštní a odpověď na tvůj dotaz bohužel neznám, doporučuju se zeptat přímo na info mailu České Pošty – info@cpost.cz.

   Dej vědět, pokud se něco dozvíš :)

   Karel

 47. Přeji hezký večer,
  sháním kanadské poštovní známky, abych mohla do Kanady poslat oznámkovanou obálku, která mi pak bude zaslaná zpátky. nemáte někdo tip, kde by se daly kanadské známky koupit? Případně jestli třeba na poště budou mít radu? Díky za případnou odpověď, rady nebo tipy.

  • Ahoj! :)

   Pohledy v obálkách se určitě posílat můžou, jen je potřeba si vždycky pořádně přečíst profil adresáta – někdy tam má uvedeno, že si nepřeje dostávat pohledy v obálce. :) Ale např. 3D, plechové a jinak zajímavé pohlednice bych v obálce posílal pro jistotu vždy, ty by nemusely dorazit.

 48. Dobrý den, poslala jsem pohled do zahraničí ale zapoměla jsem koupit zahraniční známku a poslala jsem jen jednu naší českou známku. Úplně jsem to popletla. Mohu se zeptat co se s tim pohledem ted stane? Asi se pohled nedoručí? Děkuji moc.

  • Dobrý den, pohled nejspíš dorazí. Pokud do zhruba 60 dní pohled nepřijde, doporučuju poslat druhý. Je taky možné, že váš pohled popíšou zaměstnanci pošty informací o nedoplatku. Může se tedy stát, že doplatek budou vyžadovat od příjemce pohledu, který ho tím pádem může odmítnout.

 49. Dobrý den. Poslala jsem svůj první pohled. Během několika dnů byl zaregistrován. Já těď nevím, kde najdu adresy na které mohu poslat další pohlednice.

   • Děkuji. Podařilo se mi získat novou adresu, ale také další problém. Při mém prvním přihlášení se mi zobrazilo ID, které jsem napsala na pohlednici. Domnívala jsem se, že je to jakési mé identifikační číslo, ale asi se mýlím. Teď jsem si vylosovala novou adresu a zobrazilo se mi jiné číslo, kde už není ID, ale jen CZ. Jaká čísla mám napsat na tuto pohlednici. Jestli to dobře chápu tak každá nová adresa bude mít nové číslo, které si vylosuji z novou adresou?

    • Každý pohled má své unikátní ID, které začíná písmeny „CZ“ jakožto identifikátor, že se pohled posílá z Česka. V menu -> postcards -> traveling v prvním sloupci vidíte ID pohlednice, které musí být uvedeno na pohledu.

 50. Dobrý den,
  mám dotaz, dneska jsem se zaregistrovala, v pondělí se chystám poslat první pohled, za jak dlouho asi si mě někdo vylosuje a pošle mi pohled?

  A ještě bych se chtěla zeptat, koukala jsem na ostatní komentáře a v jedné odpovědi jste dávali odkaz na tabulku průměrné doby doručení, ale odkaz již není funkční…nemáte odkaz na nějakou novou tabulku nebo typ, kde bych mohla nějakou takovou tabulku sehnat.

  Předem moc děkuji za odpovědi a přeji pěkný den,

  Kačka

 51. Dobrý den,

  chci se zeptam, pokud posílám dopis např. do USA či Ruska (tedy mimo Evropu), mohu použít písmenkovou známku E? Její aktuální hodnota je 32 Kč a cena obyčejné zásilky do 50g poslaná jako ekonomická (tedy nikoliv prioritní) do států mimoevropských je taktéž 32 Kč.
  A pak by mě zajímalo, jak dlouho může cca cestovat dopis právě do těchto zemí „ekonomickou“ cestou?

  Děkuji.

  • Dobrý den,

   známku E určitě použít můžete, jen si dávejte pozor aby jste na dopis/pohled nenalepila nálepku PRIORITY, jelikož by ji mohli na poště chtít odlepit nebo přeškrtnout, a nebo doplatit rozdíl v poštovném (při dopise podávaném na přepážce už po vás, jinak po adresátovi – ale to se nestává často).

   Co se týče doby putování dopisu ekonomickou cestou, tak je to velmi různé (někdy se dokonce stane, že psaní poslané ekonomicky dorazí dříve než letecky) – pro přibližnou představu se můžete podívat do naší tabulky zde: https://1drv.ms/x/s!ApquI3FRPMuYmVlBPqVdfa3rBvA2 – kde jsou v prvním listu uvedeny průměrné doby doručení do různých zemí a když na danou zemi kliknete, tak se objeví list s různými počty dnů, ze kterých se daný průměr vypočítal. :)

 52. Dobrý den,
  pochopila jsem správně, že to funguje takto:

  – Vylosuji si adresu
  – Odešlu pohled
  – Čekám až adresát pohled registruje
  – čekám na pohled od někoho úplně jiného, než komu jsem pohled poslala
  – Obdržím do schránku jednu pohlednici za každou mou odeslanou a
  registrovanou pohlednici, ale od jiného člena

  mám již registrované tři pohlednice ze čtyř, které jsem odeslala a stále mi žádná do schránky nepřišla, tak nevím jestli nedělám něco špatně. Kontrolovala jsem adresu a ta je správně.

  Děkuji za odpověď
  Michaela

  • Dobrý den,

   vypadá to, že děláte vše správně, funguje to přesně tak, jak popisujete. Občas to prvním pohledům trvá trochu déle, proto musíte být trpělivá a pohled určitě do vaší schránky dorazí. Dejte vědět, jakmile se tak stane. :-)

 53. Dobrý den,
  Jelikož jsem dost nepozorná, nevšimla jsem si, že na pohlednice do zahraničí lepím známku A. Mohla bych se zeptat co se s nimi teď stane? Mám napsat nové?

  Děkuji

  • Dobrý den,

   s největší pravděpodobností pohled příjemci přijde, jen na pohled napíšou „doplatit“. To by mělo znamenat, že částku budou chtít po příjemci, v praxi se to ale neděje. Počkal bych týden-dva a pak případně napsal příjemci, jestli přišel. Jestli ne, tak poslat nový.

   Dejte vědět, jak to dopadlo! :-)

   • Dobrý den,

    prozatím jsem dostala odpověď jen od jednoho pána, ale že za pohled nic zaplatit nemusel. Pro jistotu se i zeptám zbývajících lidí, ale vypadá to, že to nebyl tak velký problém, jak jsem si myslela. Přesto děkuji za podporu!

 54. Dobrý večer,

  předně bych chtěl poděkovat za tyto stránky a záslužnou práci, kterou jimi děláte především směrem k postcrosserům nováčkům. Já se mezi ně při odeslaných bezmála 300 pohlednic už rozhodně řadit nemohu, přesto jsem se až nyní dostal do situace, o níž bych se chtěl poradit.

  Můj problém se týká nedoručené pohlednice, resp. spíše neaktivního uživatele. Několikrát se mi již pochopitelně stalo, že můj pohled šel velice dlouho, nebo byl zaregistrován později po poslání zprávy ode mě adresátovi, případně poslání pohledu druhého.

  Teď jsem se však dostal do situace, kdy se nejspíš adresát na postcrossing mezitím už lidově řečeno „vykašlal“. Usuzuji tak z toho, že podle údajů na profilu se přihlásil naposledy ještě předtím, než jsem si jeho adresu vylosoval, tzn. v současné době je to už bezmála 3 měsíce. K přihlášení ho nemotivovala ani zpráva, kterou jsem mu po expiraci pohledu zaslal. Navíc se jedná o nováčka, neboť má pouze 4 odeslané a 3 přijaté pohledy.

  Chci se tedy zeptat, zda nemáte ještě nějaký nápad, jak tohoto uživatele případně kontaktovat? Lze to nějak udělat např. přes oficiální podporu postcrossingu nebo žádná taková možnost není?

  Vím, že jde o „blbý“ jeden pohled, ale trochu mě to přeci jen mrzí,
  když všech mých bezmála 300 dosud došlo nebo alespoň nakonec bylo zaregistrováno.

  Děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  Mirek

  • Poděkování nás velmi těší :-) K dotazu – rozumím, že Vás tato zkušenost mrzí, „škoda každého pohledu, který padne vedle“. V tomto případě s tím ale nic dělat nepůjde. Můžete samozřejmě zkusit ještě napsat na oficiální podporu a vymyslet nějaké řešení. Nicméně jestli se na to člověk „vykašlal“, nic s tím nenadělají.

 55. Pingback: Novinky v pohlednicovém světě - únor 2020 - Postcrossing.cz | Blog

Napsat komentář