Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: Declaration of wwl_walker_nav_menu_dropdown::end_el(&$output, $item, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php on line 0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/plugins/arconix-faq/includes/metabox/init.php on line 746
Pokyny pro komunitu - Postcrossing.cz
Pohledy-tap.cz
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/wp-content/themes/icy/lib/core.php:0) in /data/web/virtuals/50598/virtual/www/domains/postcrossing.cz/ua-searchbots/ua-searchbots.php on line 75

Pokyny pro komunitu

Před sebou vidíte text, který je přeložen z angličtiny – Postcrossing Community Guidelines. Máme za to, že je to jeden ze stěžejních textů, a proto jsme se rozhodli ho přeložit celý. Postupně překládáme taky stránky, na které se v textu odkazuje.


Pokyny pro uživatele Postcrossingu

Cílem Postcrossingu je propojení světa pomocí skutečné pošty tím, že ti umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa.

Pokyny pro komunitu jsou tu od toho, aby ti pomohly pochopit, co to znamená být částí Postcrossingu. Vezmi prosím na vědomí, že tvé užívání Postcrossingu se řídí níže uvedenými pokyny.


Posílání pohledů

Pošli své pohlednice.

Nezapomeň základy: ID, adresa a poštovné.

Napiš adresu a ID čitelně a přesně tak, jak ti byly poskytnuty Postcrossingem, a vždy nalep známku v dostatečné hodnotě. Připoj prosím i zprávu pro příjemce: můžeš se například podělit a napsat něco o sobě nebo o místě, kde žiješ (v angličtině nebo v jiném jazyce, kterému příjemce rozumí). V oficiálním FAQ nebo na fóru najdeš více nápadů, co na pohlednici napsat.

Má to být překvapení.

Zábavné na Postcrossingu je právě to překvapení v poštovní schránce, proto nekontaktuj příjemce, dokud mu/jí pohlednice nedorazí.


Dostávání pohledů

Tvá adresa je důležitá.

Aby Postcrossing dobře fungoval, je velmi důležité poskytnout kompletní a spolehlivou adresu. Zodpovídáš za to, že tvá adresa bude vždy správná a aktuální.

Všechny pohlednice musí být zaregistrovány.

A to i ty, které se neshodují s tvými preferencemi či vkusem – pohlednice musí být zaregistrovány – bez výjimek. Pokud dostaneš pohlednici bez ID nebo s chybným ID, Postcrossing ti může pomoci. Pokud ti přijde něco, co podle tebe není vhodné pro tento projekt, nahlas to Postcrossingu a my se na to podíváme.

Registruj pohlednice, jakmile dorazí.

Když ti dorazí pohlednice, zaregistruj ji co nejdříve, protože na tobě závisí to, že odesílatel obdrží pohlednici na oplátku. Nikdy neregistruj pohlednici, která ještě nedorazila. Pokud to na tobě bude někdo požadovat, nahlas nám to!


Pohlednice a pošta

Cesta poštou může být drsná.

Pohlednice by měly být vyrobeny ze silného kartonu nebo z podobně pevného materiálu. Např. běžný nebo fotografický papír není ideální k tomu, aby byl přepravován poštou, protože je více náchylný k poškození při přepravě. Ujisti se, že je tvá pohlednice dostatečně odolná.

Respektuj, co ti přijde.

Pohlednice, které ti dorazí, nerecykluj nebo nepoužívej znovu a neposílej je jiným uživatelům.

Poštovní služby nejsou vždy perfektní.

V některých zemích trvá déle, než pošta dorazí – to je normální a lze to očekávat, tak prosíme o trpělivost. Zásilky se občas také můžou ztratit, zpozdit nebo se poškodit – s tím bohužel nic nenaděláme.


Používání účtu

Buď přátelský/á.

Postcrossing je globální komunita s mnoha typy lidí, kteří možná smýšlejí jinak než ty, buď tedy vždy zdvořilý/á a respektuj ostatní členy. Měj na paměti jejich odlišné názory, kulturní zázemí, věk, náboženskou víru atd.

Ber ohled na děti.

Ať to tu zůstane vhodné pro celou rodinu. Především nezapomeň, že na tomto webu jsou i děti.

Napiš na svůj profil něco o sobě.

Tvůj profil je místo, kde se ostatní o tobě mohou dozvědět více, proto tam prosím vlož několik vět. Pokud ve svém profilu zmíníš, jaké pohlednice se ti líbí, pamatuj, že ostatní nejsou povinni poslat ti pohlednici, která se shoduje s tvými preferencemi. Nemůžeš určité pohlednice vyžadovat.

Jsi zodpovědný za svůj účet.

Účet tebou vytvořený musí být pouze pro osobní použití (ne pro jinou osobu, obchodní inzerci apod.). Pokud ti ještě nebylo 13 let, musíš tuto internetovou stránku používat pod dohledem rodiče nebo zákonného zástupce. Postcrossing nesouhlasí s tím, aby měl jeden uživatel více účtů. Pokud jsi učitel/ka a chceš zaregistrovat svou třídu, kontaktuj nás.

Používej angličtinu.

Aby ti ostatní rozuměli, používej ve svém profilu, komentářích atd. angličtinu.

Pravidelně se přihlašuj, aby tvůj účet zůstal aktivní.

Účty, které nejsou používány, se automaticky přepnou na neaktivní, aby nebyly vybrány při losování pohlednic.

Soukromé údaje musí zůstat soukromé.

Adresy, které ti byly poskytnuty, jsou soukromé údaje a mohlou být použity pouze pro účely Postcrossingu. Nikomu je nesděluj a nezveřejňuj je na internetu. Totéž platí i pro to, co je napsáno na pohlednici (obvykle její zadní straně), která ti dorazila, proto ji prosím neskenuj.

Dovolená? Moc práce? Stěhuješ se? Přepni účet na neaktivní.

Pokud víš, že budeš nějakou dobu pryč (např. na dovolené, služební cestě apod.), nastav svůj profil s dostatečným předstihem na neaktivní. Díky tomu nebudou registrace pohledů zpožděné a žádné pohlednice se neztratí.

Direct swapy neboli přímé výměny jsou na tvou zodpovědnost.

Pokud si domluvíš direct swap s jiným uživatelem, pamatuj, že ten není Postcrossingem nijak zaštiťován. Nemůžeme ti pomoci, pokud se vyskytnou problémy s direct swapy, jichž se zúčastníš. Někteří uživatelé nemají o direct swapy zájem (jak je uvedeno v jejich profilu), tak prosím respektuj jejich přání a nekontaktuj je kvůli tomu.


Doufáme, že ti tyto pokyny pomohou dostat to nejlepší z tvých Postcrossingových zážitků.

Příjemnou zábavu & Happy Postcrossing!